- Advertisement -

TAG

të rinjtë

Zgjedhjet e 25 prillit, Meta: Mos e shit votën, mbro lirinë tënde dhe demokracinë

Presidenti Ilir Meta këtë të shtunë ka bërë apel të gjithë shqiptarëve që të mos shesin pushtetin e tyre që është vota. Përmes një video...

Basha takim me të rinjtë: Do të fitojmë për një të ardhme më të mirë

Lideri i opozitës, Lulzim Basha është takuar ditën e sotme me të rinj të cilët mbështesin programin e Partisë Demokratike. Përmes një postimi në Facebook,...

Basha takim me të rinjtë: Pa konkurrencë s’mund të ketë rritje ekonomike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi sot një bashkëbisedim me një grup të rinjsh që studiojnë dhe kanë mbaruar studimet në universitetet jashtë...

Protestuesit thirrje në kor për policinë e shtetit: “Hiqni kapelet” (Film)

Protestuesit kanë vijuar protestën e tyre në rrugën e “Myslim Shyrit", ndërsa kanë bërë thirrje në kor dhe iu kanë kërkuar policëve edhe që...

Basha takon të rinjtë në Kukës, tregon arsyet pse ata duan të largohen nga Shqipëria

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një bashkëbisedim me disa të rinj në qytetin e Kukësit. Gjatë bisedës me kryetarin Basha, të rinjtë, kryesisht...

Ambasadorja Kim mesazh rinisë shqiptare: Të ankohesh është e lehtë, mbani idealizmin dhe luftoni për demokracinë

Ambasadorja Amerikane në Tiranë, Yuri Kim, gjatë një bisedimi virtual me disa të rinj shqiptarë, ka dhënë një mesazh për këta të fundit dhe...

OBSH bën thirrje: Të rinjtë të kufizojnë festat për të frenuar koronavirusin!

Organizata Botërore e Shëndetësisë u bënë thirrje të rinjve të kufizojnë festat, për të ndihmuar në frenimin e koronavirusit. Të lodhur nga mbyllja në shtëpi...

Kufizim oraresh në Maqedoninë e Veriut: Të moshuarit dalin paradite, të rinjtë pasdite

Maqedonia e Veriut ka kufizuar oraret e lëvizjes për qytetarët e saj. Qeveria e ka marrë këtë vendim ditën e djeshme. Mësohet se të moshuarit...

Edi Rama: Fajin pse ikin të rinjtë jashtë shtetit e ka ajo mrokulla… telefoni

Rama ka gati të gjitha përgjigjet sikur të jetë magjistar që nxjerr lepurin nga cilindri. Përgjigjia e tij për largimet massive të të rinjve,...

Studimi/ Një të riu në Ballkanin Perëndimor i duhet 2 vite për të gjetur një punë

Statistikat tregojnë se më shumë se 700.000 vende të reja pune janë krijuar në 7 vitet e fundit në Ballkanin Perëndimor, por vetëm 4.3%...

Latest news

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...
- Advertisement -