- Advertisement -

TAG

të rinj

Të lënduar në spital/ Të rinjtë europianë të EDS sulmohen me gaz lotsjellës (film)

Studentët europianë të EDS  të pranishëm në protestën e sotme të opozitës janë qëlluar me gazlotsjellës dhe janë në spital për të marrë ndihmën...

Të rinjtë protestojnë para Parlamentit/ 28 vendet e BE-së karton të kuq për Edi Ramën

Të rinjtë FRPD-së dhe LRI-së kanë zhvilluar një protestë simbolike përpara Parlamentit, para nisjes së seancës plenare. BE refuzon Edi Ramën është simbolika e kësaj...

“Edhe unë për Gjermani”/ Të rinjtë protestojnë “pa zë” kundër emigracionit dhe papunësisë në vend (film)

Sot në Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve, të rinjtë e "Lëvizjes Reago" po protestojnë kundër emigracionit dhe papunësisë në vend. Të rinjtë janë mbledhur pasditen e...

Sherr mes të rinjve në Maliq/ Plagoset 23 vjeçari

Nje 26 vjeçar me iniciale U.Z ka rënë në prangat e policisë së shtetit pas një sherri mes tre të rinjve në qytetin e...

Te “Rruga ime” ka qindra të rinj që duan të ikin në Gjermani

Nga Edison Ypi Rruga ime ka qindra banorë që e kalojnë jetën duke i bërë vetes pyetjen; Pse qeni po të jetë i gjallë mund...

Shpëtim Idrizi bën bashkë të rinjtë e trevave shqiptare

Kryetari i PDIU Shpëtim Idrizi ka pritur në një takim krejtësisht ndryshe nga ato që jemi mësuar prej politikanëve. Ai është takuar me një...

Si po plaket Shqipëria: “Ikin” 19 mijë të rinj, shtohen 11 mijë pleq në 2017-n

Shqipëria po humb gjithnjë e më shumë nga dividendi i saj demografik për shkak se popullsia po pakësohet me ritme të shpejta në grupmoshën...

Shqipërin’ e mori Edi, i vu zjarr!

Shqipërin' e mori Edi, i vu zjarr! Shqipëtar, mos rri, po duku, shqipëtar! Mjaft punove për Beson e Tajvanit, o fatkeq! Kujto diten që votove dhe ç'po heq. Të ka bërë Perëndia luftëtar, si...

Ishte shtëpi libri… u bë shtëpi tallavaje…

Nga Rexhep Rada Sikur të rinjtë të lexonin libra sa 1% e kohës që kalojnë në kafe dhe festa dhe sikur pronarët e bareve të...

Elbasani i bixhozit… aty ku rinia lë lloton për të shkuar në një pikë tjetër basti me koeficient më të lartë

Nga Rexhep Rada Mbushur llotot e lagjes, aty ku maksimumi i mendimit kap 1X2 e radhës dhe vriten ato pak neurone të mbetura tek kokëboshet...

Latest news

Rritet numri i të shtruarve në spitalet Covid, ja si paraqitet gjendja e tyre

Edhe ditën e sotme në vendin tonë u shënua një tjetër shifër e lartë viktimash nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit sipas të...

16 humbje jete dhe 545 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë vijon të mbetet i lartë. Covid-19 ka marrë 16 jetë në 24 orët e fundit në...

Përmbytjet shkaktojnë tragjedi në Itali, tre të vdekur dhe dy të zhdukur

Moti i keq ka shkaktuar të paktën tre viktima në zonën e Nuorese-s në ishullin Sardegna të Italisë. Mediat italiane raportojnë edhe për dy të...

Pandemia koronavirus, 400 mijë viktima në Europë

Rreth 61 milionë raste me Covid-19 numërohen zyrtarisht në të gjithë botën që prej fillimit të pandemisë, që u ka marrë jetën më shumë...

Greqia “tregon dhëmbët”, blen automjetet e reja luftarake

Ushtria greke është pajisur me automjete të reja të blinduara. Mediat fqinje e raportojnë si “dritë jeshile”, e cila do të sjellë më shumë...
- Advertisement -