- Advertisement -

TAG

të rinj

Lu- të rinjve në Rrëshen: Nëse qeveria nuk ju përgjigjet, ju e rrëzoni

Një fjalim emocional dhe frymëzues i Donald Lu para të rinjve në Rrëshen. Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, teksa ka folur...

Shtigje rinore: Promovimi i Vlerave të OSBE-së në Ballkanin Perëndimor

Do të jenë 40 të rinj nga Ballkani që mblidhen në Tiranë për të diskutuar për problematika që shqetësojnë  rininë e sotme në rajon....

Kosovë, kompanitë në hall, “nuk po gjejnë” punëtorë

Në Kosovë pothuajse për çdo vit, kompanitë private, konkretisht ato në sektorin e bujqësisë, ndërtimit dhe lokalet shërbyese, përballen me problemin e punësimit sezonal...

Të rinjtë gjakovarë ndërtojnë makinën e parë elektrike në Kosovë

Të rinjtë kosovarë çojnë një hap më përpara teknologjinë e vendit të tyre. Një grup të rinjsh nga Gjakova kanë ndërtuar makinën e parë elektrike...

Të lashtë dhe të rinj, shqiptarët në territorin e sotëm të Greqisë

Nga Alba Haruni Prania e shqiptarëve në territorin e sotëm të Greqisë është shumë e lashtë, por njëkohësisht dhe shumë e re.Nga pikëpamja kohore këta...

Basha dhe Shehu në Dibër, takime me të rinjtë dhe të përndjekurit politik

Kandidati për kryetar bashkie Dibër, Sherefedin Shehu së bashku me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha kanë ndjekur me të rinjtë e Forumit Rinor...

Transformimi mund ta shpëtojë median prej politikës

Nga Luljeta Progni Media plotëson dëshirat tona për informim, për të jetuar në një botë reale apo imagjinare, për të vepruar në mënyrë personale apo...

Latest news

Kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi (Film)

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Videoja kur Burj Khalifa vishet me...

Rritet numri i të shtruarve në spitalet Covid, ja si paraqitet gjendja e tyre

Edhe ditën e sotme në vendin tonë u shënua një tjetër shifër e lartë viktimash nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit sipas të...

16 humbje jete dhe 545 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë vijon të mbetet i lartë. Covid-19 ka marrë 16 jetë në 24 orët e fundit në...

Përmbytjet shkaktojnë tragjedi në Itali, tre të vdekur dhe dy të zhdukur

Moti i keq ka shkaktuar të paktën tre viktima në zonën e Nuorese-s në ishullin Sardegna të Italisë. Mediat italiane raportojnë edhe për dy të...

Pandemia koronavirus, 400 mijë viktima në Europë

Rreth 61 milionë raste me Covid-19 numërohen zyrtarisht në të gjithë botën që prej fillimit të pandemisë, që u ka marrë jetën më shumë...
- Advertisement -