- Advertisement -

TAG

tanke

Vuçiç kërcënoi me luftë/ Tanket serbe parakalojnë pak kilometra larg Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka marrë pjesë në ceremoninë e prezantimit tankeve T-72MS në Nish në Kazermën “Mija Stanimirović” në Nish. Mediat serbe bëjnë me...

Grekët kërcënojnë? Nxjerrin tanket në kufi me Shqipërinë

Greqia ka nxjerrë tanket në kufi me Shqipërinë. Ky veprim përshkruhet si aktivitet ushtarak nga gazeta më e madhe greke, por vendndodhja në kufi...

Ballkani po armatoset! Miliarda dollarë për avionë, tanke e sisteme mbrojtëse

Përshkallëzimi i tensioneve mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara po reflektohet gjerësisht edhe në Ballkan, ku pjesa më e madhe e vendeve, pavarësisht mundësive...

Mediat greke/ Përgjigja e ushtrisë për “Shqipërinë e madhe”: Ne nuk jemi Jugosllavia e 1999 (foto+ film)

“Kush mendon kështu  planesh le t’i hedhë një sy fotove. Ne nuk jemi Jugosllavia e viteve 1999...” Kështu shkruajnë mediat greke, teksa mendojnë se ka zhvillime të...

Përshkallëzohet tensioni Tiranë-Athinë, Greqia dërgon tanket në kufirin me Shqipërinë (VIDEO)

Përshkallëzohet tensioni Tiranë-Athinë. Prej datës 7 nëntor, Greqia ka dislokuar në kufirin me Shqipërinë tanket dhe mjetet e saj të rënda më moderne luftarake...

Latest news

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...
- Advertisement -