- Advertisement -

TAG

sulm terrorist

Po planifikonin sulm terrorist ndaj kullës Trump, arrestohen nga FBI anëtarët e ISIS-it

Dy persona janë arrestuar nga FBI-ja në Shtetet e Bashkuara pasi po planifikonin një sulm terrorist në Nju Jork. Sipas mediave amerikane, Jaylyn Christopher...

“Charlie Hebdo”, tjetër sulm terrorist në Paris (film)

Mediat franceze kanë raportuar një tjetër sulm terroristë që sapo ka ndodhur në Paris. Dy persona janë në plagosur pas një sulmi me thikë pranë...

Sulm terrorist në Afrikë, vriten 6 turistë europianë

Gjashtë turistë europianë dyshohet se janë vrarë gjatë një sulmi me armë në Niger, në perëndim të Afrikës. Sipas mediave ndërkombëtare turistët janë vrarë në...

Sulm terrorist natën e Kurban Bajramit në Afganistan, 17 viktima

Të paktën 17 persona kanë humbur jetën në Afganistan pasi një bombë e vendosur në një automjet shpërtheu në provincën Logar. Shpërthimi ndodhi gjatë një...

Alarm për sulm terrorist në Itali, shpallen në kërkim dy shqiptarë

Një alarm për një sulm terrorist ka vënë në aksion forcat policore italiane. Dyshohet se ky kërcënim vjen nga dy terroristë shqiptarë të shpallur në...

Berlin/ Sulm terrorist gjatë maratonës, arrestohen 6 të dyshuar

Policia gjermane ka arritur të parandalojë një atentat në mes të maratonës së Berlinit. Në një njoftim në “Twitter”, policia gjermane bëri të ditur...

Kabul/ Sulm terrorist në një hotel ndërkombëtar, 15 të vdekur

Një sulm terrorist ka ndodhur këtë mbrëmje në një hotel me turistë ndërkombëtar në Kabul. Mediat raportojnë se deri më tani nga atentati në hotel...

Sulm në Egjipt, 12 viktima e shumë të plagosur

Një sulm i dyfishtë ka ndodhur në jug të Kairos, ku të paktën 12 persona humbën jetën e shumë të tjerë u plagosën. Bëhet me...

Dyshohet se planifikonte sulm terrorist, policia daneze arreston një refugjat sirian

Policia daneze ka thënë se ka arrestuar një azilkërkues sirian nga Suedia për “tentim të kryerjes së një akti terrorist” në Kopenhagë. Policia e Kopenhagës...

Sulmi në Nju Jork, hakmarrje për sulmet e SHBA ndaj ISIS

I dyshuari i cili u arrestua pas përpjekjes për sulm terrorist, të hënën në Nju Jork, tha se veprimi i tij ka qenë hakmarrje...

Latest news

Procedohet nga policia, Shpëtim Idrizi nga komisariati nr.1: Të arrestuarit janë ndarë në disa komisariate (film)

Lidhur me procedimin dhe arrestimet e mbështetësve të PDIU në protestë që janë bërë nga policia e shtetit, ka reaguar kreu i PDIU Shpëtim...

Protesta e PDIU, arrestohen disa nga simpatizantët, procedohen penalisht Shpëtim Idrizi, Mesila Doda dhe Bojken Abazi (film)

Ditën e sotme PDIU ka protestuar kundër vizitës së ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias, teksa simpatizantët e saj janë marrë zvarrë nga policia, e...

DW: A do të ketë një marrëveshje Greqi-Shqipëri për detin Jon?

Kreu i diplomacisë greke Nikolaus Dendias takohet sot me autoritetet drejtuese të Shqipërisë. Vizita e Dendias nis me takimin me Ministrin e Jashtëm në...

Tensione te protesta e PDIU, Doda: 24 persona u arrestuan me urdhër direkt nga ministri Lleshi

Protestuesit e shoqatës “Çamëria”, mbështetesit e PDIU janë bllokuar gjatë rrugës drejt kryeministrisë nga policia, ku shihen momentet e përplasjes mes aktivistëve dhe efektivëve,...

Protesta e PDIU zhvendoset tek kryeministria, policia bllokon rrugën, tensionohet situata

Protestuesit e shoqatës “Çamëria”e PDIU dhe qytetarë të shumtë kanë vendosur së fundmi të shkojnë në një marrshim drejt kryeministrisë, aty ku Nikos Dendias...
- Advertisement -