- Advertisement -

TAG

student

Tragjike në Rusi/ Studenti ekselent vret nënën, motrat, gjyshërit dhe më pas veten (foto)

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Rusinë ku një student 16 vjeçar ka vrarë të gjithë anëtarët e familjes së tij. Bëhet fjalë për shtetasin...

U burgos pas protestës/ Rrëfehet studenti: U trajtova si kriminel, më ushtruan dhunë (film)

Studenti i arrestuar gjatë protestës së opozitës në 21 mars, Mariglen Doçi ka shpjeguar arsyet e arrestimit dhe më pas ë burgimit të tij...

Dako: Kam qenë student i 5-ave, por u bëra biznesmen i suksesshëm (film)

Kjo qeveri çdo e herë e më shumë na e bën të qartë se po të mbarosh shkollën me pesa ke më shumë mundësi...

Shqipëria shpenzon më tepër për një të burgosur, sesa për një student

Një tjetër problem që hasen burgjet tona, është mbipopullimi, i cili vjen nga një sërë shkaqesh të ndryshme. Më kryesorja është ajo e shtimit...

Studentët i lidhin “Benzin” dekanit të Shkencave Sociale (film)

Dekani i Fakultetit të Shkencave Sociale që është rreshtuar me qeverinë kundër bojkotit të mësimit nga ana e pedagogëve i kanë lidhur sot makinën. Siç...

Rama: Universitetin e mbajnë peng Mark Markët e Kadri Qorrat

Kryeministri Edi Rama tha se një grup studentësh dhe pedagogësh po i mbajnë peng dhe po i rrezikojnë të humbin vitin arsimor. Rama u tha...

Jam një parazit i diplomuar…parazitoj çdo ditë dyerve të punëdhenësve, për një vend pune…

Nga Liridon Mulaj Unë jam kurbani! Unë jam parazit! Ja ashtu siç e lexuat, unë jam një parazit i diplomuar i cili parazitoj çdo ditë dyerve të...

Polici i fut duart në fyt studentit dhe e ofendon: Pederast m*ti (film)

Protesta e studentëve të ngujuar sot në ambientet e fakulteteve është shoqëruar me tension dhe përplasje mes tyre dhe Policisë së Shtetit. Ata kanë hyrë...

Studentët e Juridikut “ngujohen” në Fakultet, bllokojnë rrugën me banka e karrige (film)

Studentët do të vijojnë edhe sot bojkotimin e mësimit. Protestën ata kanë vendosur ta zhvendosin brenda Fakulteteve përkatëse. Raportohet se momentalisht 300 studentë janë ngujuar brenda...

“Suksese në jetë”, studenti tregon bisedën me Ramën: Ku e ke kulturën familjare

Një student i Politeknikut u shpreh se i kishte shkruar mbrëmë kryeministrit lidhur me kërkesat e tij ndaj qeverisë për plotësimin e kërkesave të...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -