- Advertisement -

TAG

spital

Kërcënohet me vdekje mjeku i spitalit “Nënë Tereza”

Një mjek i spitalit “Nënë Tereza” është kërcënuar me vdekje, gjatë kohës kur ai ishte duke ushtruar profesionin e tij në spital. Mësohet se mjeku...

Fushë-Krujë/ Helmohen 11 punonjëse të fabrikës së këpucëve

11 punonjëse të fabrikës së këpucëve në Fushë-Krujë kanë shfaqur probleme me frymëmarrjen dhe marrje mendsh. Punonjëset janë dërguar menjehërë në spital dhe pas trajtimit mjeksor...

Salianji, simpatizantëve: Drejtohuni tek mjeku, mund të keni komplikacione

Kandidati për deputet i Partisë Demokratikë në qarkun e Korçës, Ervin Salianji i bën thirrje qytetarëve të cilët kanë qenë dje pjesëmarrës në mitingun...

Pluhuri misterioz në mitingun e PD, detajet e para nga hetimi

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para në lidhje me atë që ka ndodhur në tubimin e hapjes së fushatës nga ana e...

Simpatizantët e PD në spital, policia kërkon shkaqet

Rreth 15 mbështetës të PD-së, të cilët ishin të pranishëm në momentin që u bë hapja e fushatës elektorale, pas tubimit janë paraqitur në...

15 vjeçarja ndërroi jetë gjatë operacionit. Reagojnë familjarët

Një 15-vjeçare humbi jetën  gjatë një ndërhyrjeje kirurgjikale në gju në një spital privat në Tiranë. Familjarët e Blerta Pepës tregojnë se vajza do...

Ziadin Sela del nga spitali, pritet me duartrokitje

Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela ka lënë spitalin, ku po mjekohej pas plagëve që mori nga protestat e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë. Para...

Ngjarje e rëndë në Kukës/ Dy vëllezër tentojnë të vrasin me armë zjarri 26 vjeçarin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kukës ku dy vëllezër kanë qëlluar me armë zjarri ndaj një 26 vjeçari për ta vrarë, por...

Gjendja mendore e Kanye West, shumë më keq se çfarë u mendua në fillim

Një makth që duket se do e ketë të vështirë të mbarojë shpejt. Kanye West është në një gjendje shumë të keqe mendore dhe burime...

Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur Demir Hyskja

Ndahet nga jeta aktori i njohur në kinematografinë shqiptare Demir Hyskja. Lajmi konfirmohet nga familjarët e tij në Elbasan. Aktori 79-vjeçar ndëroi jetë pasi prej...

Latest news

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...
- Advertisement -