- Advertisement -

TAG

Sokol Cikalleshi

Cikalleshi ndryshon ekip, firmos kontratën e re 2-vjeçare

Sokol Cikalleshi ndryshon ekip, por mbetet në Turqi, aty ku është stacionuar prej disa vitesh. Sulmuesi kavajas, ka firmosur sot për Konyaspor, skuadër e...

Sokol Cikalleshi shënon dygolësh për 7 minuta në Turqi (film)

Sokol Cikalleshi nuk di të ndalet. Pas dy golave me Kombëtaren ndaj Francës dhe Islandës, kavajasi shënoi edhe dy herë të tjera, ndaj Menemen...

Cikalleshi: Me Kosovën është vëllazërore, por duam të fitojmë

Sokol Cikalleshi, sulmuesi i Kombëtares kuqezi, ka folur për dy ndeshjet miqësore, duke nisur nga ajo me Kosovën. Cikalleshi është shprehur se beson shumë se...

Dëmtohet sulmuesi i kombëtares Sokol Çikalleshi

Sulmuesi i kombëtares Sokol Çikalleshi është dëmtuar gjatë seancës stërvitore dhe për rrjedhojë do humbasë dy takimet e radhës atë ndaj Spanjës pas dy...

Cikalleshi: Ky do të jetë muaji im, me Kombëtaren tentojmë diçka… madhështore

Sokol Cikalleshi ka arritur të shënojë golin e tij të parë në kampionatin turk që nga momenti kur i është bashkuar Osmanlispor, duke festuar...

Panuçi përjashton nga lista Sokol Cikalleshin: Nuk respektoi rregullat

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panuçi, ka filluar sot zyrtarisht grumbullimin e tij të parë me kuqezinjtë për ndeshjet e eliminatoreve të Botërorit 2018...

Merkatoja e Janarit/ Një tjetër shqiptar në Serie A

Në ditën e fundit të merkatos së Janarit është zyrtarizimi i  Emanuele Ndojit, i cili nga Brescia e Serie B në Itali duke kaluar te...

Në dorën e menaxherëve…

Nga Saimir Demi Për shkak të historive të shumta të abuzimeve, shqiptarët vazhdojnë t’i konsiderojnë menaxherët e futbollit si piranja, të cilët vetëm përfitojnë nga...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -