- Advertisement -

TAG

slloveni

Basha merr mbështetjen e Sllovenisë dhe Kroacisë: Shqipëria do ecë përpara në rrugën e BE, thithim investime të huaja!

Kryedemokrati Lulzim Basha ka përmbyllur vizitën e tij në Slloveni dhe Kroaci, ku u takua me kryeministrin Sllovenisë e Janez Janša, i cili do...

Basha në Slloveni: Mora mbështetje për nisjen e bisedimeve për anëtarësim brenda vitit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet sot në Slloveni ku është takuar me kryeministrin dhe kreun e Presidencës së ardhshme të Bashkimit Europian,...

Përse Tigrat e Arkanit nuk e marrin Çmimin Nobel për Paqen?

Paramilitarët më famëkeqë serbë ishin Tigrat e Arkanit. Emri i vërtetë i Arkanit ishte Zheljko Raznatoviç. Lindi në Slloveni më 1952, ndërsa u arrestua që...

Meta pret ambasadoren e Sllovenisë: Inkurajim për tejkalimin e krizës

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim Ambasadoren e Jashtëzakonshme dhe Fuqiplotë të Republikës së Sllovenisë në Shqipëri, znj. Lea Stançiç. Ndërsa vlerësoi kontributin...

Fletët e votimit sillen privatisht nga Sllovenia dhe dërgohen në Shkodër, nuk kalojnë në magazinat e KQZ-së

Një tjetër skandal i votimeve të ditës së sotme është shënuar në qytetin e Shkodrës. Sipas një denoncimi të bërë nga zyrtarët e PD-së në...

Basha nga Sllovenia: KE të iniciojë një mision monitorimi në Shqipëri, si në Bosnjë e Hercegovinë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një vizitë në Lubjanë të Sllovenisë si i ftuar në Institutin Ndërkombëtar të Studimeve për Lindjen e Mesme dhe...

Deputeti slloven denoncon veten për vjedhje sanduiçi dhe dorëhiqet

Deputeti i Kuvendit të Sllovenisë ka dhënë dorëheqjen nga ky post vetëm pak orë pasi u ka treguar kolegëve të tij se kishte realizuar...

Thirrje nga Sllovenia: Hetoni Edi Ramën për korrupsion me KESH-in

Gjatë një interviste për “Shekulli-n”, drejtori i Institutit Ndërkombëtar për Studimet Ballkanike në Slloveni, Zijad Becirovic, parashikon trazira në Shqipëri. Sipas tij, njerëz të...

Studimi i IFIMES: Pakti Vuçiç-Thaçi e shpërthen Ballkanin si fuçi baruti

Instituti Ndërkombëtar për Studimet e Lindjes së Mesme dhe Ballkanit (IFIMES) në Lubjanë, Slloveni rregullisht analizon ngjarjet në Lindjen e Mesme dhe Ballkan. IFIMES...

Shpërndahet Parlamenti slloven, vendi shkon në zgjedhje të parakohshme

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, shpërndau të shtunën Parlamentin e vendit duke i hapur rrugën zgjedhjeve të parakohshme. “Sot po e shpërndaj Parlamentin dhe përcaktoj...

Latest news

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...

Vdiq aksidentalisht teksa bënte videot për Tik-Tok, mësuesja e 10-vjeçarit: Ishte nxënës i shkëlqyer e shembullor (film)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në njësinë Guri i Zi, pjesë e bashkisë Shkodër. Një 10-vjeçar me inicialet N.Y...

Leonardo DiCaprio bën sërish thirrje që Lumi Vjosa të shpallet Park Kombëtar

Aktori i Hollywood-i, Leonardo DiCaprio ka reaguar sërish disa orë më parë dhe këtë herë ka bërë thirrje përmes Twitter, duke kërkuar shpalljen e...
- Advertisement -