- Advertisement -

TAG

skllevër

Për dinjitetin dhe skllevërit modernë!

Nga Dritan Kaba Eksperimente me njerëzit, që janë kthyer në kavie laboratori. Ndërkohë Ogerta bën tender për ilaçe që nuk përdoren në asnjë vend evropian me...

Lum Partia për skllevërit e saj!

Nga Mira Tuci Tashmë jemi të rrethuar, është viti 2020, por mund të ishte krejt mirë viti 1945. Në fakt, përveç dekorit dhe ndonjë leksiku alla...

Kushte suplementare për t’u integruar në BE

Nga Artan Fuga - Kur për çdo pulë të therrur dhe të vendosur në një frigorifer shtëpie ose dyqani, kur ndërpritet energjia elektrike dhe pula...

Hegjemonia greke dhe paaftësia e shtetit shqiptar para saj

Nga dr. Valbona Gjoni Karanxha Para disa ditësh nxora një artikull për dy shoferët, të cilët u arrestuan ne Janinë për transportim të librave në...

Këta e kanë bluar kohën

Nga Frrok Çupi Kur thuhet fjala "bluar" për kohën, thuhet me dy ngarkesa. E para kur e harxhon kot; dhe e dyta kur koha është...

Latest news

Shtrenjtimi i energjisë, Kuvendi i Kosovës sot në seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Në rend dite është vetëm një...

ISHP thirrje qytetarëve: Lexoni rregullat e sigurisë para se të dilni

Vendi është përfshirë nga temperaturat nën zero. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë apel qytetarëve të kenë kujdes, të vishen trashë, të pastrojnë...

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...
- Advertisement -