- Advertisement -

TAG

shqiponjë

Mos e shit votën vëlla e motër…

Jo, nuk jemi ne krimi, nuk jemi ne droga, jo ti s'na përfaqëson, Gjithë të zezat dhe mënxyrat bëre, por shpresën jo s’e vrave dot.   Kemi...

Në Mitrovicë pranga dhe shqiponjë

Pas përfundimit të aksionit të Policisë në veri të Kosovës një nga pjesëtarët e Njësisë Speciale ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve. Ai ka bërë...

BBC: Lufta e Kosovës, konflikti që nuk do të largohet (film)

Më 24 mars të vitit 1999, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e saj perëndimorë filluan një fushatë bombardimi mbi Serbinë që i...

Një shtet-tre simbole, Kryeministria kopjon shqiponjën e ambasadës së Rusisë!

Nga Luan Rama Pas Ministrisë për Europën dhe Punët e Jashtme, që në të gjitha ambasadat e Republikës së Shqipërisë nëpër botë përdor shqiponjën e...

Mbledhja e dy qeverive në Pejë, politikanët shqiptarë që gabuan shqiponjën

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive në Pejë, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë u mbyll duke bërë simbolin e shqiponjës me duar. Disa prej anëtarëve të...

Shqiponjën e bëni, por dhe paret shkundini…

Duke e lënë mënjanë pathosin qeveritar të simbolit të Shqiponjës, punët nuk janë aq mbroth sa duhet. U harrua beteja e patateve? Po taksa e...

Banorët vijojnë protestën te sheshi pa shqiponjë: Na hoqën dritat për hakmarrje

Ndërkohë që prej ditësh banorët e Astirit, po protestojnë, pasi në kuadër të ndërtimit të projektit të “Unazës së Re”, banesat e tyre do...

Sergio Ramos feston golin me shqiponjë (Film)

Goli festohet me shqiponjë në "Ligën e Kombeve". Këtë herë nuk ka shënuar një shqiptar, por kapiteni spanjoll, Sergio Ramos. Kapiteni i Spanjës, pasi dërgoi...

Kërkoi falje për shqiponjën, Zvicra e bën kapiten Xhakën

Para pak ditësh lojtarët shqiptarë të Zvicrës kërkuan falje për simbolin e shqiponjës që bënë në ndeshjen kundër Serbisë, të vlefshme për Botërorin “Rusi...

Ju kam dhj… mu në shqiponjën që bëni me kryqëzimin e duarve

Nga Mentor Kikia Dashuria për Shqipërinë nuk tregohet duke bërë shqiponjën me duar. Edi Rama lëshoi dy batuta, të shtunën në Vlorë, ndërsa fliste për turizmin,...

Latest news

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.

Skandali/ Artan Hoxha nxjerr regjistrimin: Fushatë me legalizimet, punonjësit e Kadastrës udhëzohen të gënjejnë qytetarët (film)

Gazetari Artan Hoxha ka denoncuar me anë të një audio regjistrim, Agjencinë Shtetërore të Kadastrës, duke thënë se kjo agjenci e rëndësishme e qeverisë...

Kohë Ramazani, Ulsi Manja kërkon vota me shishe vere 

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, që do të zhvillohen pas 4 ditësh, më 25 prill. Kjo fushatë ka risi në formë,...

Ambasada e SHBA kthen përgjigje për Tom Doshin, Prokuroria triblon: Presim informacion dhe nga Interpol

Ambasada amerikane në Tiranë i është përgjigjur Prokurorisë në lidhje me kandidatin në zgjedhjet e 25 prillit, Tom Doshi, që është njëherësh kryetar i...
- Advertisement -