- Advertisement -

TAG

SHIU

Ikën dielli, rikthehen reshjet e dendura të shiut, parashikimi i motit për ditët në vijim

Moti i ngrohtë i këtyre ditëve duket se do të marrë fund, për ti hapur rrugën kështu motit të keq dhe vranësirave. Sipas meterologut Haki...

Vjeshtë në mes të verës/ Rrebeshe shiu, stuhi dhe ulje të temperaturave për ditën e sotme

Gjatë orëve të para të ditës, Shqipëria do mbizotërohet nga vranesira të dendura, rrebeshe shiu dhe stuhi të vogla ere në pjesën më të...

Protesta e sotme/ Studentët nuk i tremb shiu: Mos u dorëzo sot, sepse do të pendohesh nesër!

Studentët janë mbledhur në fakultetet e tyre qysh në orën 8:30 dhe në orën 9:30 nisin marshimin drejt Kryeministrisë, ku do të demonstrojnë kundër...

Shiu përmbyt portin dhe disa rrugë në Vlorë

Rreshjet intesive të shiut gjatë natës kanë krijuar probleme në disa prej rrugëve të qytetit të Vlorës, që ndodhen nën pushtetin e ujit. Në portin e Vlorës...

Në këmbë nga Miloti në Tiranë: S’kemi frikë nga bora, s’kemi frikë nga shiu, jemi çuna të fortë çuna nga veriu (film)

Një grup studentësh dhe të rinjsh nga Miloti, janë nisur mëngjesin e sotëm në këmbë për t’iu bashkuar protestës së studentëve para Kryeministrisë, protestë...

Stuhia e fortë godet Fierin, era thyen disa pemë, bien mbi makinat e parkuara

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar dëme të mëdha edhe në qytetin e Fierit. Si pasojë e erës së fortë janë rrëzuar disa...

Tiranë, përfshihen në aksident 4 makina në Laprakë

Një aksident automobilistik ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Laprakë, për shkak të frenimit të një makine ka shkaktuar përplasjen me tre të tjera. Policia...

Kodheli në 65-vjetorin e SHIU: Agjencia juaj përgjoi opozitën dhe diplomatët perëndimorë, tani është pastruar e keqja

Në mjediset e auditorit të Ministrisë së Mbrojtjes u zhvillua ceremonia e 65-vjetorit të krijimit të Kompanisë së Radiozbulimit, sot  Agjencia e Inteligjencës dhe...

Latest news

Goditi policin, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë

Arrestohet një 43 vjeçar në Tiranë pasi ka goditur një punonjës policie. “Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 u...

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetarit: I jam pranë familjes

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Gazetari humbi betejën me Covid në moshën...

Kishin bërë gati 10 kg kanabis për të shitur, pranga të riut në Fier, në kërkim autori tjetër

Sekuestrohen 10 kg lëndë narkotike në Fier, ndërsa në pranga ka rënë një i ri. Në kuadër të operacionit të koduar “Hoxhara” u arrestua...

Tabaku: 70% e shkollave dhe kopshteve të Tiranës pas tërmetit, nuk janë rindërtuar

Deputetja e PD Jorida Tabaku ka nxjerrë të tjera fakte për procesin e rindërtimt në Tiranë. Këtë herë bëhet fjalë për institucionet arsimore në...

U hap vetëm për plazhin, mbyllet Bypassi i Vlorës

Mbyllet Bypass i Vlorës. Pas hapjes provizore për shkak të sezonit turistik tashmë ky segment rrugor do të qëndrojë i mbyllur. Ende nuk ka...
- Advertisement -