- Advertisement -

TAG

SHBA

Rama pas takimit me Lu: Vija e kuqe është e SHBA-së dhe BE-së

Kryetari i opozitës Lulzim Basha reagoi pas deklaratës së Ramës duke e ftuar Kryeministrin të reflektojë rekomandimin 88 të Venecias. Kryeministri Edi Rama doli në...

SHBA: Një votë për reformën i vlen ecjes së Shqipërisë përpara

“Mirëpresim miratimin e Projekt-Amendamenteve Kushtetuese nga Komisioni i Reformës në Drejtësi”   “Një vote për këtë reformë është një vote në favor të lëvizjes së Shqipërisë...

SHBA- Arrestohet një 20 vjeçar pas ngjarjes në Orlando

Policia ka vënë në pranga sot shtetasin Wesley Howell pas ngjarjes që ndodhi në Orlando. 20 vjeçari mbante armë dhe materiale për eksploziv me...

Barack Obama, ngjarja në Orlando një akt terrori dhe urrejtjeje

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama,  referuar ngjarjes së sotme në Orlando është shprehur se bëhej fjalë “për një akt terrori...

SHBA dhe BE: Mbështesim Qeverinë për miratimin e reformës në drejtësi

Ndërkombëtarët thyejnë heshtjen për takimin Rama-Basha, duke bërë përgjegjës opozitën për dështimin e takimit. Ambasada Amerikane në Tiranë dhe ajo e BE shprehen të keqardhur...

SHBA: Reforma në drejtësi të miratohet tani

Në një deklaratë për Oranews, Ambasada amerikane shprehet qartë dhe prerë se është koha tani për të miratuar reformën në drejtësi. 31 maji ishte...

“Escobari i Ballkanit” – Policia: Jemi pjesë e operacionit me DEA e SHBA

Policia e Shtetit ka reaguar pas lajmit të publikuar në mediat greke mbi super-trafikantin shqiptar të drogës, i cilësuar si “Escobari i Ballkanit”. Policia sqaron...

Idrizi: Politikanët shqiptarë kaluan vijën e kuqe, jo ambasadorët e huaj

Mesila Doda: Mos prekni Kushtetutën që të bjerë ndesh me Kodin e  familjes. Nuk preket Kushtetuta për të prishur familjen. Kushtetuta preket vetëm për reformën në...

Sot 25 vjet nga rivendosja e marrëdhënieve Shqipëri-SHBA

Memorandumi i mirëkuptimit u nënshkrua në Departamentin Amerikan të Shtetit nga ndihmës sekretari amerikan Raymond Seitz dhe ministri i jashtëm i Shqipërisë, Muhamet Kapllani...

Lista e zezë SHBA-së, 14 gjyqtarë të denoncuar nga ILDKP

Ambasada amerikane ka skeduar 14 gjyqtarë të cilët dyshuar për korrupsion,  për të cilët ka vendosur të mos japë vizë për në SHBA. Sipas ABC...

Latest news

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...
- Advertisement -