- Advertisement -

TAG

SHBA

Majko: Letra e ambasadorit Lu ka sjellë udhëkryq të pazakontë

Deputeti i PS, Pandeli Majko ka reaguar një ditë pas letrës së ambasadorit Donald Lu ku i bënte thirrje deptetëve për miratim të reformës...

Presidenti Nishani uron Obamën për ditën e pavarësisë

Shqiptarët  krenarë që janë  krah Shteteve të Bashkuara Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i ka përcjëllë një mesazh urimi Presidentin Amerikan Barack Obama me rastin...

Bisedime midis zyrtarëve amerikanë dhe europianë për Brexit

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, sot do të qëndrojë në Bruksel dhe Londër për të biseduar rreth Brexit-it apo daljes së Britanisë së...

SHBA/ Në pranga 20-vjeçari britanik që tentoi të vriste Donald Trump

Një 20-vjeçar britanik u vu në pranga në përpjekje për të qëlluar me armë Donald Trump, kandidatin për President në SHBA. Mediat shkruajnë se i...

Rama pas takimit me Lu: Vija e kuqe është e SHBA-së dhe BE-së

Kryetari i opozitës Lulzim Basha reagoi pas deklaratës së Ramës duke e ftuar Kryeministrin të reflektojë rekomandimin 88 të Venecias. Kryeministri Edi Rama doli në...

SHBA: Një votë për reformën i vlen ecjes së Shqipërisë përpara

“Mirëpresim miratimin e Projekt-Amendamenteve Kushtetuese nga Komisioni i Reformës në Drejtësi”   “Një vote për këtë reformë është një vote në favor të lëvizjes së Shqipërisë...

SHBA- Arrestohet një 20 vjeçar pas ngjarjes në Orlando

Policia ka vënë në pranga sot shtetasin Wesley Howell pas ngjarjes që ndodhi në Orlando. 20 vjeçari mbante armë dhe materiale për eksploziv me...

Barack Obama, ngjarja në Orlando një akt terrori dhe urrejtjeje

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama,  referuar ngjarjes së sotme në Orlando është shprehur se bëhej fjalë “për një akt terrori...

SHBA dhe BE: Mbështesim Qeverinë për miratimin e reformës në drejtësi

Ndërkombëtarët thyejnë heshtjen për takimin Rama-Basha, duke bërë përgjegjës opozitën për dështimin e takimit. Ambasada Amerikane në Tiranë dhe ajo e BE shprehen të keqardhur...

SHBA: Reforma në drejtësi të miratohet tani

Në një deklaratë për Oranews, Ambasada amerikane shprehet qartë dhe prerë se është koha tani për të miratuar reformën në drejtësi. 31 maji ishte...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -