- Advertisement -

TAG

Serbi

Vritet sipërmarrësi shqiptar në Serbi, pamjet e shkëmbimit të zjarrit (film)

Mbrëmjen e sotme në Novi Pazar të Serbisë është vrarë një biznesmen shqiptar nga Kosova, pronar i një agjencie turistike në Prishtinë, ndërsa një...

Spanja është e gatshme të njohë pavarësinë e Kosovës, por vetëm me një kusht

Spanja është e gatshme të njohë shtetin e pavarur të Kosovës, por vetëm nëse arrihet një marrëveshje me Serbinë. Kjo është deklarata zyrtare e autoriteteve...

Ujmani, liqeni që për pak rrëzoi qeverinë e Kosovës

Tensionet dhe përplasjet brenda partnerëve të koalicionit në Prishtinë e Washington i kanë paraprirë marrëveshjes së nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë, të premten e...

Pas Washingtonit, Kosova dhe Serbia takohen sot në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, të hënën do të takohen në Bruksel për një raund të ri bisedimesh,...

Prapaskenat e paktit me Serbinë, Hoti: Në SHBA nuk gjeta harta as thika

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti një ditë pas marrëveshjes që firmosi në SHBA me Serbinë u shpreh edhe njëherë se pakti është shumë i...

Grenell sqaron: Kosova e Serbia nuk kanë nënshkruar asgjë me ShBA-të

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikane për bisedimet Kosovës-Serbi, Richard Grenell është shprehur se në takimin  e së premtes mes Kosovës dhe Serbisë...

Biden: Kosova duhet të jetë shtet i pavarur, jo një pjesë e Serbisë

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka komentuar arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e...

“Rruga e njëjtë çon në dështime të njëjta”

Nga Lëvizja Vetëvendosje Rruga e njëjtë çon në dështime të njëjta Dy marrëveshje porsa u nënshkruan në Shtëpinë e Bardhë në Washington D.C. Duhet të sqarohet,...

Kryeministri ynë bën ironi dhe në ditë historike: Asnjë tradhëti burra…

Kryeministri Edi Rama, i akuzuar nga politika shqiptare në Kosovë se u investua për ndarjen e Kosovës, reagoi për arritjen e marrëveshjes mes Kosovës...

Kryeministri i Kosovës reagon pas marrëveshjes me Serbinë (Live)

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë pas takimit me presidentin e Serbisë në Washington, se janë bërë hapa të mëdhenj para drejt një...

Latest news

Peru/ Restaurohet ura Inka e prishur gjatë pandemisë (film)

Ura e mirënjohur Q'eswachaka Rope Bridge, e cila është një urë antike e kulturës Inka ishte prishur dhe kishte rënë mbi ujërat e lumit...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...
- Advertisement -