- Advertisement -

TAG

sëmundje

COVID-19/ Ndërron jetë kryetari i Shoqatës “Çamëria”, Hektor Sejko

Shumë e pabesë kjo sëmundje... Sot, në orët e para të mëngjesit ka ndërruar jetë Hektor Sejko, kryetar i Shoqatës “Çamëria”. Jeta e tij...

Nga Candida tek krimbat e zorrëve, bimët dhe erëzat që vrasin natyrshëm parazitët e trupit

Prania e parazitëve në trup mund të shkaktojë infeksione që ditë pas dite kthehen në sëmundje serioze për organizmin. Përvecc medikamenteve, ka dhe mënyra...

Zbulohet një detaj sekret nga martesa e palumtur e Princeshë Dianës, ja nga çfarë sëmundje vuante ajo

Një detaj i pazbuluar më parë i Princeshë Dianës është abuluar nga mediat ndërkombëtare. Ajo vuante nga ndjenja e vetmisë së thellë kur u bashkua...

COVID-19/ Koço Devole në gjendje të rëndë. Mjekët e kanë futur në intubim

Regjisori dhe aktori i mirënjohur i humorit shqiptar, Koço Devole prej dhjetë ditësh është duke duke luftuar me koronavirusin. Gjendja e tij shëndetësore është rënduar...

3 të vdekur nga koronavirusi në vend (film)

Koronavirusi vijon të marrë jetë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot 3 viktima në spitalet Covid, duke e çuar në 327...

Fiqtë e njomë janë një ilaç i pabesueshëm për të luftuar këtë sëmundje

Fiqtë e freskët, kur krahasohen me homologët e tyre të tharë, janë më të ulët në kalori dhe përmbajtje sheqeri, gjë që i bën...

Hapat që ju ndihmojnë të kuroni me sukses koronavirusin, nëse prekeni prej tij

Nëse prekeni nga koronavirusi mund të kuroheni edhe në kushte shtëpie me protokollin e mëposhtëm. Deri tani kjo kurë e kombinuar ka dhënë shumë...

Kujdes me aspirinën, studimi më i fundit e nxjerr një “aleat” të kancerit

Rezultatet nga një studim klinik i kohëve të fundit tregojnë se për njerëzit në moshë, me kancer në fazë të avancuar, aspirina mund të...

Covid-19/ Vdes një tjetër pacient tek Infektivi

Një 70 -vjeçar nga Shkodra ka humbur jetën ditën e sotme si pasojë e infektimit me koronavirus. Mësohet se i moshurari po trajtohej në terapi...

Latest news

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Maluma vjen më në fund në Tiranë, zbulohet data dhe vendi i mbajtjes së koncertit të shumëpritur

Shumë koncerte të rëndësishme u anulluan për shkak të pandemisë Covid-19 në të gjithë botën , po ashtu si dhe në Shqipëri. Një nga...
- Advertisement -