- Advertisement -

TAG

selfie

Bjellorusia/ Lideri global: Në Minsk OSBE nuk shkon për selfie në protestë, po për të komunikuar me qeverinë dhe opozitën

Kryeministri Edi Rama, njëherazi dhe kryetar i radhës i OSBE-së ka reaguar në “Twitter” për situatën në Bjellorusi dhe deklaratat nga politika shqiptare. Rama shkruan...

Ogerta, ka ca punë para se të bësh selfie

Nga Elona Caslli Sipas protokollit europian Ogerta, para se të fotografoje veten dhe mjekët në aeroport, duhet të kishe shqyrtuar fillimisht dosjet e tyre. Në ligjëratë...

I suprizon të gjithë, Presidenti bën “selfie” gjatë Samitit të OKB-së (foto)

Presidenti i ri i Salvadorit, Nayib Bukele ka bërë një gjest të papritur në Samitin e 74-t të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së me...

Tentativat e çmendura për një foto/ “Killfie” vret 259 persona në 6 vite

Të paktën 259 persona kanë mbetur të vdekur në të gjithë botën si pasojë e fenomenit "killfie". Killfie, tentativa për të realizuar selfie(foto ose video)...

Një selfie në titanikun socialist pak para mbytjes

Nga Desada Metaj Krahasimet e kongresit të fundit të Partisë Socialiste me ato të ish Partisë së Punës ishin gjëja më e sinqertë e kësaj...

 E çfarë se nuk doli mirë selfia? Vaska, zorra, bideja, dushi, brisku, sapuni, aty janë, bëj një tjetër

Nga Edison Ypi S'po ta varin. Të kanë lënë pas dore. S'po ta vlerësojnë ndjeshmërinë, forcën e karakterit, zjerjen e gjakut, energjinë, sidomos bukurinë. Për të...

Marko Gjuriç: Policët kosovarë më goditën me pushkë në bark, njëri nxori thikën dhe bënin selfie

“Ata më hipën në një nga furgonët, u përpoqën të më trembnin, më godisnin me pushkë në bark, njëri madje nxori edhe një thikë...

Teatër dhe selfie për festat e fundvitit

Nga Alfons Çupaj Skena ishte gati. Fasada ishte e kuruar. Kameramanët kishin zënë pozicionet, ndërsa njëri prej tyre, së bashku me një fotograf, kishin dalë të...

Miss Iraku detyrohet të largohet nga vendi pas një selfie me Miss Izraelin

Familja e Miss Irakut është detyruar të largohet nga vendi pasi mbretëresha e bukurisë postoi një selfie me Miss Izraelin muajin e shkuar, duke...

Piloti bën selfie nga kabina e avionit në ajër, fotot shkaktojnë reagime në internet

Një pilot avioni ka shkaktuar reagime në internet pas fotove të cilat ai ka shkrepur foto nga ajri teksa ka dalë përgjysmë nga dritarja...

Latest news

I vdes burri nga COVID-19, ish-deputetja socialiste: Nuk ja doli dot me sëmundjen

Bashkëshorti i ish-deputetes socialiste Valentina Leskaj ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Lajmin e trishtë e ka njoftuar vetë Leskaj në një postim në Facebook,...

Protestat e dhunshme në Maqedoninë e Veriut, arrestohen 8 persona, prokuroria paralajmëron ndëshkime të tjera

Policia në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar 8 persona për protestat e dhunshme që filluan për rastin “Monstra”. Mediat maqedonase shkruajnë se Prokuroria ka paralajmëruar...

Bilanci nga COVID-19 në Maqedoni: Sot u shënuan 721 raste të reja dhe 7 të vdekur

Në 24 orët e fundit në Maqedoni është rritur ndjeshëm numri i infektimeve të reja me Covid-19. Nga 3816 testime të kryera, 721 qytetarë...

986 raste të reja dhe 19 humbje jete në 24 orët e fundit nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 986 qytetarë me COVID-19. Nga krahu tjetër nuk kanë mundur të fitojnë...

Çfarë i shkroi Edi Rama, Albin Kurtit pas fitores në zgjedhje? Zbulohet letra

Pas fitores së zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti mori shumë letra nga drejtuesit e shumë shteteve dhe mes tyre nuk kishte si të mungonte...
- Advertisement -