- Advertisement -

TAG

sekuestrim

Akuzat për ‘sulm politik’, Ambasada e SHBA reagon pas sekuestrimit nga SPAK të pasurive të Ylli Ndroqit

Pas dosjes 339, sekuestrimi i pronave të biznesmenit Ylli Ndroqi është goditja e dytë më e madhe që ka bërë SPAK, që nga fillimi...

Reporterët pa Kufij: Sekuestrimi kërcënon pavarësinë e dy kanaleve televizive shqiptare

Reporterët pa Kufij (RSF) u bën thirrje autoriteteve shqiptare të mos ndërhyjnë në linjën editoriale të dy kanaleve televizive, Ora News TV dhe Channel...

Sekuestrohet hotel “Vollga” në Durrës

Hotel "Vollga" në Durrës është vënë në sekuestro. Sekuestrimi është bërë nga Agjencia e Administrimit të Pasurive të Sekuestruara dhe Konfiskuara e cila ka lajmëruar...

“Të ndiqet një proces i përgjegjshëm e i paanshëm”, Lëvizja Vetëvendosje: Të mbrohen të drejtat e punëtorëve, gazetaria dhe buxheti i shtetit

Lëvizja Vetëvendosje përmes një postimi në rrjetet sociale ka ngritur tre shqetësime të rëndësishme pas rastit të sekuestrimit të pasurive Ylli Ndroqit. Lëvizja Vetëvendosje i...

Goditet grupi i trafikantëve, arrestohen 6 persona dhe sekuestrohen 12 mijë euro (film)

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin policor "Stafeta" duke goditur njw grup kriminal që merrej me organizimin dhe drejtimin e trafikimit të emigrantëve të...

Sekuestrohen 892 mijë paketa kontrabandë me vlerë 140 milionë lekë

Strukturat e Administratës Doganore kanë sekuestruar një sasi prej 892 mijë paketa cigare në Pikën e kalimit Kufitar të Hanit të Hotit. Pas një analize...

“Anti-KÇK”/ Sot do të sekuestrohet një tjetër pasuri e mafies

E ftuar në “ABC e mëngjesit” zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda u shpreh se sot pritet të ketë një tjetër goditje. “Sot do të ketë...

“Pastrim parash”/ Sekuestrohen në Vlorë 5 apartamente me vlerë 1.5 milionë euro

Policia e Vlorës ka sekuestruar pasuri me vlerë 1.5 milionë euro, të dyshuara se janë siguruar në rrugë kriminale. Sipas organeve të drejtësisë, pasuria e...

Trafikonte drogë nga Shqipëria, përfundon në pranga 60 vjeçari grek

Policia greke ka sekuestruar mbi 91 kg marijuanë e cila vinte nga Shqipëria. Operacioni u zhvillua në kufirin greko-shqiptar në vendin e quajtur Mazi, Konicë...

Policia sekuestron 531 mijë dollarë të biznesmenit vlonjat

Policia e Vlorës ka vendosur të ngrijë llogaritë bankare të një biznesmeni në Vlorë me iniciale A.I.A. pasi ai po hetohet për pastrim parash. "Në...

Latest news

Edi Rama fluturon deri në Liban të pozojë me fëmijët që dolën nga kampi famëkeq (film)

U ngut të shkonte në Liban. Shkoi në një hotel luksoz dhe ia sollën katër fëmijë dhe ai filmoi, bëri foto dhe pastaj iku...

Frika nga përhapja e COVID-19 në biblioteka, Kisha e Vienës kthehet në sallë studimi

Kisha Votive e Vienës është transformuar në një ambient ku të gjithë studentët e Universitetit të Vienës mund të shkojnë të dëgjojnë leksionet ose...

Trump kapet me median duke përsëritur 11 herë fjalën “Covid” (film)

Donald Trump mendon se mediat që raportojnë vazhdimisht lajme për COVID-19 kërkojnë vetëm të trembin njerëzit. Gjatë një tubimi në Karolinën e Veriut ai tha:...

Paralajmërimi i frikshëm i NASA-s: Asteroidi pritet të kalojë afër Tokës në orët në vijim

Asteroidi me kodin QD5 2020, i cili sipas NASA-s është me një madhësi sa Piramida e Gizës, pritet të përplaset me tokën në orët...

Prefekti i Kukësit i ashpër ndaj Task-Forcës: Të infektuarit po dalin në pazar dhe ju s’po bëni detyrën, do mbani përgjegjësi

Prefekti i Kukësit Zenel Kuçana ka kritikuar ashpër drejtuesit e institucioneve kryesore, për të cilët thotë se nuk po e kryejnë si duhet punën...
- Advertisement -