- Advertisement -

TAG

Rudy Giuliani

Kaq shumë ia kanë vjedhur zgjedhjet Trumpit, sa avokatit të tij i del boja e flokëve gjatë fjalimit (film)

Avokati i Donald Trump, Rudy Giuliani ka përjetuar një situatë të vështirë, pasi i rodhi boja që kishte përdorur për të ngjyer flokët. Ai po mbante një...

Avokati i Donald Trump: Soros përdor ambasadat e SHBA-së në Europën Lindore për të sulmuar armiqtë e tij

Avokati i Presidentit të SHBA, Rudy Giuliani ka bërë një deklaratë të fortë duke thënë se investitori dhe filantropi Soros po përdor ambasadat amerikane...

Vizitë interesante në Shqipëri…

Nga Ruben Avxhiu Al-Waleed bin Talal njihet ndryshe si “Warren Buffet i Arabisë”. Ai dhe Donald Trump shkëmbyen fyerje në twitter gjatë fushatës së fundit presidenciale...

Latest news

EURO 2020: Dita e Lewandowski dhe Spanjës, 3 duelet në program për sot

EURO 2020 vijon rrugëtimin dhe sot janë programuar tre duelet e radhës në grupe. Në grupin D luhet edhe ndeshja tjetër prej orës 15:00,...

Përmirësohet situata me koronavirusin në Maqedoninë e Veriut, shënohet dita e parë pa asnjë viktimë pas 9 muajsh

Maqedonia e Veriut të dielën (13 qershor) nuk ka regjistruar asnjë viktimë me COVID-19 duke shënuar ditën e parë pa viktima që nga shtatori...

Zgjedhjet në PD/ Mbyllet numërimi në total: Fiton bindshëm Lulzim Basha me 81.7%

Ka përfunduar numërimi i votave në shkallë vendi në zgjedhjet brenda PD-së, për kreun e ri. Ka përfunduar numërimi në total i votave në të...

LGBTI kërkon heqjen e fjalës “nënë”/ Bes Kallaku: Shpirtin ma ngroh vetëm “o ma, o ba”… (film)

Kërkesa e komunitetit LGBTI për të zëvendësuar fjalën “nënë” me “prind që ka lindur” ka shkaktuar mjaft debat dhe revoltë tek qytetarët, të cilët...
- Advertisement -