- Advertisement -

TAG

Roland Qafoku

Bujar Kapexhiu: Më 30 qershor do pengoj votimet! Ju lutem, më dënoni

Bujar Kapexhiu nuk është kursyer të vërë në lojë votimet më 30 qershor. I ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland...

Eni Çobani: Burrat shqiptarë impotentë!

Juristja dhe drejtuesja e emisonit “Shihemi në gjyq” në TV “Klan”, Eni Çobani ka shpërthyer ndaj skandalit të gjyqtarit të Fierit, Roland Hysi. E ftuar...

Marenglen Kasmi: Gjermanët hartuan pikat e marrëveshjes. Uran Butka: Fatkeqësi që edhe sot flitet me gjuhën e historiografisë komuniste

75 vjet pas Konferencës së Mukjes, debate të ashpra mes historianit Butka dhe Kasmi. Historiani Uran Butka dhe historiani Marenglen Kasmi kanë debatuar ashpër mbrëmë...

Foto e rrallë/ Zbulohen sarajet e firmëtarit të Pavarësisë Hajredin bej Cakrani

Dihej që dikur familja Cakrani në zonën e Myzeqesë kishte saraje, por mungonte një pamje se si ishin ato saraje, çfarë forme kishin dhe...

Vajza e Azem Hajdarit: Nuk do ti thosha jo një propozimi për të qenë deputete e PD në Tropojë

Vajza e Azem Hajdarit deklaron se nuk do ti thoshte jo një propozimi për të qenë deputete e PD në Tropojë. Në daljen e...

Bledi Çuçi: Presidenti i ri? E sigurtë është që nuk do pranojmë një kandidaturë nga PD

Nis “skicimi” i Presidentit të dhjetë të Republikës. Ndërsa pritet që Kuvendi ta zgjedhë në harkun kohor 28 mars deri më 2 maj në...

Gentian Trenova: Nuk është hata nëse nuk merr vizë amerikane

Anëtari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi: Jam skeptik për reformën në drejtësi Prokurori i Prokurorisë së Apelit të Tiranës Gentian Trenova është një nga 9...

45 presidentët e SHBA, 45 shprehje për të cilat mbahen mend

Nga George Washington te Donald Trump “Dy ditët më të lumtura të jetës sime kanë qenë: e para kur mora detyrën e presidentit dhe e...

82 apo 92 viktima? Gazetarët përplasen me policinë për numrin e të vrarëve gjatë vitit 2016

“Përplasje” mes policisë dhe gazetarëve për shifrat e të vrarëve gjatë emisionit “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku. Ndërsa specialisti i Drejtorisë...

Deputetja Silva Caka: LSI duhet të dalë e vetmje në zgjedhjet parlamentare!

Deputetja e LSI Silva Caka deklaron se LSI duhet të dalë e vetme në zgjedhjet parlamnetare të 18 qershorit. E ftuar dje gjatë emisionit...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...

Aksident rrugor në Tiranë, fëmija i mitur përfundon në spital pas përplasjes

Një fëmijë i mitur ka përfunduar në spital këtë të diel, pasi një makinë me drejtues shtetasin me inicialet J.S., e përplasi. Aksidenti ndodhi në...
- Advertisement -