- Advertisement -

TAG

Rilindja

PS dhe LSI mashtroi maturantët

Nga Marjon Gorica Zot fali, degjeneruan sistemin arsimor të këtij vendi! Fatkeqësia më e madhe e një vendi është kur reformat i bëjnë militantët dhe...

Qé se ç’ka të duhej në Shkodër zoti Rama!

Nga Luljeta Progni “Për me sundue një shtet nuk është mjaft dhepnija, dredhia, intriga, batakçillëku, tradhëtia. Duhet nder, dije, urti e burrni. Qé se ç’ka...

100 dibranë i sulen Ramës për Rrugën e Arbrit

Çfarë premtoi kryeministri tri vite më parë në Dibër dhe biseda konfidenciale me Shkëlqim Canin (video) Kur do të bëhet rruga e Arbrit? Kjo është pyetja...

De Biasi: Do vazhdoj si trajner i Kombëtares

Ndalesa e fundit e ekipit të Kombëtares kuq e zi sa i takon nderimeve zyrtare ishte Kryeministria. Duke folur në pritjen zyrtare, trajneri i kuqezinjve...

Çatia, nxitim në ikje

Frrok Çupi M’u bë se vërtet po shikoja “Çatinë”, një film i neorealizmit italian i vitit 1950 e ca. Para katër a pesë ditësh, mëngjes herët,...

Ju flet Fatos Nano

Fatos Nano i është drejtuar me një mesazh anëtarëve dhe mbështetë2sve të Partisë Socialiste, me rastin e 25 vjetorit të shndërrimit të kësaj partie...

Alo! Policia që duam?!

“Babai i fëmijëve po më godet... më ka gjakosur... ejani shpejt ju lutem !! Policia: Më vjen keq motër... duroje edhe sot se jemi...

Si dy pika ujë me Shkupin

Nga Frrok Çupi Edhe nga një dështim i radhës, këta dalin me dy fjalime në xhep. Në njërin nga fjalimet ka “kënaqësi”, në fjalimin tjetër...

“Spidermani” Saimir gllabëron “Toy-story” Erion

Nga Luljeta Progni Një garë e vërtetë është zhvilluar sot mes kryebashkiakut Erion Veliaj dhe ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. 1 Qershori, festa e fëmijëve...

Latest news

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...
- Advertisement -