- Advertisement -

TAG

Rilindja

De Biasi: Do vazhdoj si trajner i Kombëtares

Ndalesa e fundit e ekipit të Kombëtares kuq e zi sa i takon nderimeve zyrtare ishte Kryeministria. Duke folur në pritjen zyrtare, trajneri i kuqezinjve...

Çatia, nxitim në ikje

Frrok Çupi M’u bë se vërtet po shikoja “Çatinë”, një film i neorealizmit italian i vitit 1950 e ca. Para katër a pesë ditësh, mëngjes herët,...

Ju flet Fatos Nano

Fatos Nano i është drejtuar me një mesazh anëtarëve dhe mbështetë2sve të Partisë Socialiste, me rastin e 25 vjetorit të shndërrimit të kësaj partie...

Alo! Policia që duam?!

“Babai i fëmijëve po më godet... më ka gjakosur... ejani shpejt ju lutem !! Policia: Më vjen keq motër... duroje edhe sot se jemi...

Si dy pika ujë me Shkupin

Nga Frrok Çupi Edhe nga një dështim i radhës, këta dalin me dy fjalime në xhep. Në njërin nga fjalimet ka “kënaqësi”, në fjalimin tjetër...

“Spidermani” Saimir gllabëron “Toy-story” Erion

Nga Luljeta Progni Një garë e vërtetë është zhvilluar sot mes kryebashkiakut Erion Veliaj dhe ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. 1 Qershori, festa e fëmijëve...

Paloka: Tronditëse, Elvis Roshi i dënuar në Itali për përdhunim

“Rama u kërkon socialistëve të dalin në shesh e të mbrojnë përdhunuesin” Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Edi Paloka tha pas dorëheqjes së kryebashkiakut...

Ben Blushit s’ka kush i përgjigjet

Nga Luljeta Pogni Deputeti Ben Blushi, ka drejtuar publikisht disa pyetje për kryeministrin Edi Rama, të cilat janë akuzë e fortë për të. Ben Blushi...

Ka thënë i moçmi… Taulant Balla

  27.al i rezervon një hapësirë kryesore një rubrikë intersante, e cila quhet “Ka thënë i moçmi”. Në këtë rubrikë pasqyrohen thënie të mençura nga...

Latest news

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...

Kim Mehmeti: Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi Kosova: regjimet i rrëzon vetëdija, jo pandemia!

Në komentin e tij të përjavshëm në Syri Tv, analisti Kim Mehmeti tha ndër të tjera se Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi...

Kalo: Mos bini në grackën e tollovitjeve që “politiqenët” ju ofrojnë përditë

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo ka reaguar përmes një postimi në Facebook lidhur me situatën e krijuar. Kalo këshillon qytetarët të mos bien në...
- Advertisement -