- Advertisement -

TAG

Rexhina Biba

Kolë Idromeno, çami i Pargës që u përjetësua në Shkodër

Më 12 dhjetor të vitit 1939 u shua artisti i madh Nikolla Idromeno, njeriu i portretit psikologjik, artisti shumëplanësh. Nga Rexhina Biba Nikolla “Kol” Idromeno (Hidhromeno)...

E kisha harruar, por ma kujtoi Danjela

Nga Rexhina Biba Pasi pashë “The Voice Kids” të premten që lam pas, mendja ime fiksoi vetëm një konkurrente, Danjelën. Në fakt, duhet të them një...

Save the children…

Historitë e fëmijëve që rrëmojnë nëpër kazanët e plehrave ose nxjerrin bukën e gojës në rrugët e kryeqytetit. Nga Rexhina Biba Përditë na kalojnë para syve,...

21 vjeçari i lindur me HIV/AIDS: Isha 10 vjeç kur mësova se jam i infektuar  

Të jetosh “normalisht” me këtë problem që fle gjumë brenda teje... Kam fituar lirinë e të njohurit të vetvetes në radhë të parë e...

“Heronj” dhe viktima

Reportazh/ Një ditë me veteranët dhe ish-të përndjekurit politikë. Ku bashkohen e ku ndahen dy palët, çfarë mendojnë ata për hapjen e dosjeve të...

Kodra e Priftit/ Ja “dëshmori” i parë

Para disa ditësh 27.al  publikoi disa foto nga “Kodra e Priftit” në Tiranë, ku shiheshin fëmijë, të cilët luanin në grumbujt e dheut dhe inerteve...

Po policinë kush e gjobit?

Nga Klodiana Qamo dhe Rexhina Biba Nuk ka shumë që po zbatohet me vullnet të plotë rregulli i vendosjes së rripit të sigurimit. Kjo është...

Arsimi/ Rama nuk e mban premtimin, megjithëse është i gjatë e s’ka ku të fshihet

Kaosi me tesktet e munguara të ciklit 9-vjeçar dhe rrëmuja me listat e fituesve nëpër universitete Nga Rexhina Biba Kur mori detyrën e ministres së Arsimit,...

Destinacioni i kësaj vere… (video)

Nga Rexhina Biba Plazhi i Spillesë është shndërruar tërësisht këtë sezon veror. Dikur vijën bregdetare të këtij plazhi e shikonim të rrëmujshëm, të pa sistemuar,...

Matura Shtetërore/ Sfida e parë provimi i gjuhës së huaj  

Në datën 4 qershor nis sfida e madhe e maturantëve, të cilët do të testohen në fillim për Gjuhën e Huaj. Provimi pasardhës është...

Latest news

Belgjikë, kapet laborator ilegal drogash brenda bazës ajrore të NATO-s (FOTO)

Policia belge ka bastisur një laborator ilegal drogash ku prodhoheshin droga ilegale, brenda një baze ajrore ku strehohet një pjesë e arsenalit bërthamor të...

Vrasja e Donjeta Pajazitaj/ Flet i vëllai: Motrën ma vranë në…

Ngjarja e rëndë e vrasjes së Donjeta Pajazitaj e ndodhur para shtatë vitesh në Deçan të Kosovës është rikthyer sërish në media pas vendimit...

Aksidentohen turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Një aksident i rëndë është shënuar sot në Tamarë të Kelmendit. Burime bëjnë me dije se një makinë me turistë ka dalë nga rruga,...

Zbulohet celula e spiunazhit në Tiranë, hetimi nisi nga agjentët e SHISH

Zbulohet dosja e celulës së spiunazhit në Shqipëri, për të cilën Shërbimi Informativ Shtetëror, përmendi në raportin e veprimtarisë së tij për vitit 2021,...

Tiranë/ 50-vjeçari shkon i plagosur në spital, dyshohet se tentoi vetëvrasje

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë. Një 50-vjeçar ka mbetur i plagosur këtë pasdite në zonën e Don Boskos në Tiranë. Paraprakisht mësohet...
- Advertisement -