- Advertisement -

TAG

reshje

Furtunë e madhe në Vlorë/ Mbeten pa energji disa zona

Moti i keq pritet të përfshijë sot vendin tonë, ndërsa situata më e keqe parashikohet në qytetin e Vlorës. Që në mëngjes atje ka...

Shiu i dendur “bllokon” Vlorën/ Uji vërshon në rrugë

Probleme të shumta janë shkaktuar prej motit në Vlorë pasi në pak çaste janë përmbytur rrugët kryesore të qytetit. Pamjet nga rrugët e bulevardit...

Bora shkon në 15 cm lartësi në Kukës, problem qarkullimi në këto akse rrugore

Dita e sotme ka nisur me reshje dëbore dhe me temperatura tipike të dimrit për qarkun e Kukësit. Sipas të dhënave të publikuara, lartësia...

Moti bën kthesën e madhe, çfarë na pret ditën e mërkurë

Temperaturat kanë filluar të ulen dhe një qendër ciklonike e pasur me lagështi gjendet në Itali. Gjatë mbrëmjes pritet të qendra ciklonike nga Italia...

Parashikimi i motit, priten reshje dhe vranësira. Ulen temperaturat

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në vendin tonë. Sipas IGJEUM, gjatë ditës së...

Harrojeni diellin, moti do të prishet përsëri

Pas këtyre dy ditëve pa reshje dhe të ftohta, sërish priten. Dita e premte do të rikthejë reshjet në vend. Kështu ka bërë me dije...

A do të bjerë borë për Krishtlindje? Meteorologia: Të premten nisin reshjet e shiut në këto zona (film)

Meteorologia Adiola Bani thotë se moti i mirë do të vazhdojë të na shoqërojë deri të premten, ndërkohë që fundjava do të sjellë mot...

“Bëhuni gati!”, Agjencia e Mbrojtjes Civile paralajmëron: Priten reshje e stuhi të mëdha në këto qytete

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile u ka dërguar shkresë zyrtare 5 prefekturave në vend dhe i paralajmëron për motin e keq. Agjencia në shkresën zyrtare...

Vjeshtë në mes të verës/ Rrebeshe shiu, stuhi dhe ulje të temperaturave për ditën e sotme

Gjatë orëve të para të ditës, Shqipëria do mbizotërohet nga vranesira të dendura, rrebeshe shiu dhe stuhi të vogla ere në pjesën më të...

Lajme të këqija për ju që nisët plazhin: Moti bën kthesën e madhe!

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë...

Latest news

Marrëveshja Rama-Basha, Meta: 17 Maji, dita më e errët e pluralizmit politik

Presidenti Ilir Meta e ka nisur konferencën e tij me marrëveshjen e 17 majit të vitit 2017 të nënshkruar midis kryeministrit Edi Rama dhe...

Finalja e Conference League/ Duka për “La Repubblica”: Ndihemi krenarë

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, në një intervistë për La Repubblica, ka folur për finalen e Conference League, e cila do zhvillohet në Tiranë,...

Balla i propozoi të ulen/ Alibeaj: E bëri kastile, do të trazojë ujrat

Kreu i Grupit Parlamentar Enkelejd Alibeaj foli në lidhje me propozimin e Taulant Ballës për të diskutuar veç në lidhje me emrat e mundshëm...

Presidenti i ri/ Alibeaj pranon ftesën e Ballës

Ndonëse debatuan gjatë gjithë mbledhjes, Enklejd Alibeaj nuk e refuzoi ftesën e Taulant Balla që pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve të shkonin të...

Armë dhe municion në lokal, shpallet në kërkim pronari në Kavajë

Është finalizuar me sukses operacioni policor i koduar “Black”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Kavajë. Policia ka arrestuar një 19-vjeçar me iniciale A....
- Advertisement -