- Advertisement -

TAG

rekord

Osmani gati të thyejë rekorde: Me mbi 200 mijë vota, më e votuara në të gjitha zgjedhjet e Kosovës

Kandidatja e iniciativës “Guxo” në listën e Lëvizjes Vetëvendosje, Vjosa Osmani, pritet të thyejë rekordin e votave që ka marrë ndonjëherë në zgjedhje ndonjë...

Rekord/ Më shumë se 400 të infektuar në 24 orë, 7 persona humbin jetën për shkak të COVID-19

Në 24 orët e fundit në vendin tonë është shënuar një rekord i ri për sa i përket infektimeve me COVID, pasi 421 persona...

Një humbje jete, rritet numri i të infektuarve me COVID-19, rekord të shëruarish (film)

Në 24 orët e fundit në Shqipëri ka një rritje të testimeve, por edhe të rasteve të reja me COVID-19. Janë kryer 1085 testime,...

Gjatë pandemisë u kap sasi rekord kokaine në Honduras

Dy ngarkesa të mëdha me kokainë u kapën gjatë periudhës së pandemisë në Honduras. Hondurasi është një një aks i rëndësishëm i prodhimit dhe shpërndarjes...

Rekord i zi infektimesh/ 3 të vdekur, 141 të prekur në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 3 viktima dhe 141 raste të reja me COVID-19. Ndërkohë në dy spitalet Covid, po trajtohen 116...

Shqiptarja në Greqi vendos rekord botëror në hedhjen e shtizës: Dua që mami të mos pastrojë më shtëpi

Elina Zhengo është 20 vjeçarja shqiptare që ka thyer rekordin botëror për 20 vjeçarë në hedhjen e shtizës, teksa përfaqësoi Greqinë në Kampionatin e...

Qershori i 2019-ës thyen rekord, më i nxehtë se kurrë më parë

Muaji që lamë pas, qershori 2019, ka qenë muaji qershor më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë. Sipas të dhënave të publikuara nga "Alsat-m" të shërbimit...

Australi, i nxehti thyen rekordet kombëtare: 35.9 gradë në mesnatë

Australia po shkrihet nën temperatura përvëluese, e ka kaluar deri më tani të paktën 5 nga 10 ditët më të nxehta që janë regjistruar...

Gratë në Shqipëri kujdesen më shumë për fëmijët, rekord në Europë

Përkujdesja ndaj fëmijëve është një detyrë që i takon të dy prindërve që sjellin në jetë një fëmijë. Mirë po gratë shqiptare mendojnë se kujdesen...

“Unë s’po ju kërkoj hanën”, mirditori vendos rekord në Itali, Federata Shqiptare as e vë ujin në zjarr

“Unë s’po ju kërkoj Hanën. Dua vetëm të konsiderohem nga shteti dhe Federata si atlet e të kem mbështetjen e tyre.” Kështu thotë për newsbomb.al,...

Latest news

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...

Idrizi: 25 Prill është dita jonë, përballë oktapodit dhe tentakulave të Rilindjes mavi (film)

Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi përmes një postimi të publikuar në rrjetet sociale ka përmbledhur momentet, protestat e PDIU si...

Kohë Ramazani, Ulsi Manja kërkon vota me shishe vere 

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, që do të zhvillohen pas 4 ditësh, më 25 prill. Kjo fushatë ka risi në formë,...

Rritet numri i rasteve, 6 të vdekur nga Covid në vend

Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit është rritur me 48 më shumë krahasuar me një ditë më parë. Ministria e...
- Advertisement -