- Advertisement -

TAG

qytete

Fushata globale e arkitektit italian, kërkon të ndërtojë qytete me 1 milionë pemë

Arkitekti italian Stefano Boeri ka nisur një fushatë globale për të promovuar pylltarinë urbane, duke shprehur dëshirën për të parë më shumë pyje dhe...

“Bëhuni gati!”, Agjencia e Mbrojtjes Civile paralajmëron: Priten reshje e stuhi të mëdha në këto qytete

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile u ka dërguar shkresë zyrtare 5 prefekturave në vend dhe i paralajmëron për motin e keq. Agjencia në shkresën zyrtare...

Lezha e para, ja kush janë qytetet më “pijanece” të Shqipërisë

A e dini se cilat janë qytetet, banorët e të cilëve shpenzojnë më shumë për pije alkoolike e cigare në jetën e tyre të...

Nga Machu Picchu te Troja, 10 qytetet e pabesueshme që humbën gjatë historisë

Bota është plot me qytete të humbura, shumë prej të cilëve u braktisën duke mbetur një mister. Kërkimi për qytete të tilla të humbura tërhoqi...

Magjia e festave, dy qytete shqiptare “transferohen” në Bruksel (Foto)

Dy qytete shqiptare janë “transferuar" në Bruksel këto ditë festash. Jo në kuptimin fizik por përmes birrës që mban emrin e tyre. Birra “Puka" dhe...

Kosovarët s’u vënë më fëmijëve emrat e qyteteve të Shqipërisë, por nga telenovelat turke

Me ndryshimet që pësoi Kosova pas luftës së fundit, ka ndryshuar shumë edhe trendi i emrave të fëmijëve. Nga emra me origjinë nga kultura kombëtare...

Latest news

Mbi 400 kg kokainë, Artan Hoxha nxjerr pamjet nga vendngjarja: Po peshohet ende

Gazetari i ABC, Artan Hoxha ka publikuar pamjet e vendit ku u sekuestruan mbi 400 kg kokainë, në Kosovë. “Kur ke fat, ke fat… Në kohën...

Fëmija u rrit një vit më shumë, kur Teatri vdiq një vit më shumë

https://27.al/do-ti-them-babes/?fbclid=IwAR1bE7hjiPx7RHuLaVySPpww0KEGnDZ0LudZNZeViDoG2spGk7X-bj-fnKM

Gazetari që la profesionin për të bërë fermën e gomaricave (film)

Elton Kikia për 12 vjet ka ushtruar profesionin e gazetarit, por e ka braktisur atë dhe është kthyer në pronat e tij në fshatin...

Do t’i them Babës…

Nga Elona Caslli Këto rrudha nuk janë asgjë. Edhe flokët e thinjur nuk janë asgjë. Stomaku që zgjerohet nga ushqimi i vjetër dhe kyçet me...

1 vit nga shembja e Teatrit Kombëtar, gazeta gjermane: Skandali më i madh kulturor që nga rënia e komunizmit

Gazeta autoritare gjermane, Suddeutsche Zeitung i ka dedikuar një reportazh shembjes së Teatrit Kombëtar. Një vit më pas, gazeta thekson se shembja e Teatrit...
- Advertisement -