- Advertisement -

TAG

pyll

Nuk shuhet zjarri në Malin e Tomorrit, dita e 7 nën “pushtetin” e flakëve (foto)

Edhe pse kanë kaluar 7 ditë, zjarri vijon të djegë Malin e Tomorrit.  Siç shihet nga pamjet e siguruara nga 27.al, shtëllunga të madha...

Arrestohen tre të rinj në Tepelenë, kultivuan 92 fidanë kanabis në pyll

Policia e Tepelenës ka arrestuar ditën e sotme tre të rinj. Mësohet se në bashkëpunim me njeri – tjetrin, ata kishin kultivuar 92 fidanë narkotikë...

Digjen mbi 10 hektarë pyll dhe ullishte në Cerrik, flakët favorizohen nga temperatura dhe era

Një sipërfaqe e madhe me ullishte si dhe 10 hektarë pyll janë djegur nga zjarri në afërsi të fshatit Shtepanjë në Bashkinë Cerrik. Mësohet se...

Gramsh, plehrat hidhen në mes të pyllit (film)

Ashtu siç ndodh rëndom në Shqipëri, venddepozitimet e mbetjeve urbane janë jashtë çdo kriteri ligjor dhe në dëm total të mjedisit. I tillë është edhe...

Zjarr i përmasave të mëdha në pyllin e Semanit

Një zjarr masiv ka rënë në pishat e pyllit të Semanit në Fier. Mësohet se zjarri ka nisur në orën 05.00 të mëngjesit të sotëm,...

Në Gjirin e Lalzit priten pishat e “mbillet” betoni

Vazhdon prerja e pishave të buta në Gjirin e Lalzit, ku bizneset e ndërtimit nxitojnë të ngrënë të tjera objekte betoni për t’iu përgjigjur...

Drama e bredhit jeshil

Nga Artan Fuga Prerja Ishte një bredh gjigand që me format e tij të përkryera dallohej që nga disa kilometra larg. Ngrihej mbi një kodër të...

Noka i ndërpret fjalën në Kuvend, Rama: Nga ç’pyll ke dalë? (Film)

Tensione në sallën e Kuvendit. Pas replikave të Edi Ramës me Sali Berishën për përmbytjet, është deputet i PD, Flamur Noka i cili i...

Çfarë ka mbetur nga zjarri në Gjinar të Elbasanit? (film)

Këto pamje filmike janë realizuar në Gjinar të Elbasanit fill pas fikjes së zjarrit. Siç shihet zjarri ka shkrumbuar mijëra drurë me pisha dhe...

Tiranë, zjarr masiv në pyllin e Zall- Herrit

Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe pyjore në Zall- Herr të Tiranës. Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë tre forca zjarrfikëse të cilat po punojnë...

Latest news

Varianti Delta po përhapet frikshëm, drejtori i Infektivit jep alarmin: Rrezikojmë mbylljen, nëse…

Drejtori i Klinikës Infektive, Arben Vishaj, i ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të vaksinohen ndaj Covid-19 në mënyrv që të mos rrezikohet...

Izraeli teston vaksinën e parë kundër Covid-19 në formën e një kapsule

Ndërsa rastet e variantit Delta të koronavisrusit po shtohen dita ditës, qeveria izraelite është në gati të kryejë provat e para klinike të një...

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...
- Advertisement -