- Advertisement -

TAG

pushuesit

Stuhi në Himarë, pushuesit boshatisin plazhin për shkak të motit të keq (film)

Moti i keq ka përfshirë jugun e vendit ditën e sotme. Mësohet se era e fortë dhe stuhia e krijuar ka bërë që të boshatisen...

Himarës i mungojnë pushuesit, bizneset: Shpresat i kemi tek turistët vendas dhe fundjava

Nëse një vit më parë në Himarë nuk gjeje vend për të qëndruar, pandemia, ka bërë të kundërtën. Jugu është një nga zonat më...

Moti i keq largon pushuesit, zbrazet bregdeti

Moti i keq në jug të fundit ka larguar në bregdeti pushuesit e shumtë. Ata kanë marrë sendet e tyre personale dhe janë larguar drejt...

Merr flakë parku në Velipojë, pushuesit në panik

Persona të papërgjegjshëm, ende të paindetifikuar nga policia, i kanë vënë flakët parkut në Velipojë. Sic shihet edhe nga pamjet e publikuara nga Shkodra.News...

Rojet bregdetare/ Detyrim me ligj, por nuk zbatohet

Vendimi i një viti më parë, për rojet bregdetare në praktikë duket se nuk ka gjetur zbatim. Kreu i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit Auron Tare,...

Turizmi, shtohen hyrjet në kufi

Pas zgjedhjeve ka shënuar rritje edhe të shtetasve që hyjnë në territorin shqiptar nga pikat kufitare tokësore dhe detare të vendit. Nga data 26 qershor...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -