- Advertisement -

TAG

pushteti

“Sot, po përpiqemi të rikthejmë emisionin që pushteti na e kyçi”/ Çfarë tha Ylli Rakipi në nisje të emisionit “Të Paekspozuarit” (film)

Mbrëmjen e djeshme është rikthyer emisioni “Të Paekspozuarit” nga gazetari Ylli Rakipi, në ekranin e televizionit të ri “MCN TV”. Në çeljen e emisionit, Ylli...

Gjykatë? Po ç’e deshe?!

Nga Dritan Shano 4+ vjet e shumë Ambasadorë më parë, me 140 vota u miratua në Kuvendin e Shqipërisë Reforma në Drejtësi. Qysh atëhere e deri...

Media dhe gazetarët

Nga Edi Oga Media e lirë është e pamundur! Media kushton, pra konsumon para, të cilat vijnë nga diku, duke e bërë automatikisht median kliente të...

Me frymëmarrje të rënduar dhe i kërrusur, Edi Rama, i lodhur tha që ka marrë 650 milionë euro borxh (film)

Kryeministri Edi Rama është munduar të paraqitet i lumtur, kur po u thoshte shqiptarëve që i zhyti akoma më shumë me 650 milionë euro, të cilat...

Carlo Bollino, një ardveli në gazetari

Nga Ermal Mulosmani Disa ditë më parë, një të dielë në orën 17.30, pak minuta pas mbarimit të orëve kryeministrore të liridaljes, katër policë rrahën...

Baba Taku/ Meta sot ka përballë “çantën e zezë”, dikur e kishte në krah (film)

Njeriu me çantën misterioze që dikur ishte kudo e kurdo përkrah Ilir Metës në betejën e tij kundër Edi Ramës dhe në përballjen ligjore...

“Esat Pashë Toptani: Njeriu, Lufta, Pushteti”/ Meta: Histori që nuk duhen harruar

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mëngjesin e sotë ka postuar një foto, ku shfaqet duke lexuar librin e gazetarit Ilir Ikonomi “Esat Pashë Toptani:...

Komisioni i Venecias: Reforma në Drejtësi radikale që ka rrezikun të kapet nga pushteti

Nga Andi Bejtja Pas tre viteve të ashtëqujtures Reformë në Drejtësi nuk gjej dot epitaf më të saktë se konkluzioni i Raportit Interim të Komisionit...

Opozita vendos t’i marr frymën pushtetit. Protestat vazhdojnë, të djelën tek Drejtoria e Policisë. Të hënën protestë kombëtare (film)

Pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Demokratike është vendosur që të djelën protesta të zhvillohet tek Drejtoria e Policisë së Tiranës, kurse të hënën...

Aleanca e medias me pushtetin prodhon autoritarin

Nga Arben Llalla Mediat elektronike dhe të shkruara janë mjetet kryesore të propagandimit të grupeve të caktuara udhëheqëse në kohët që po jetojmë, duke ndikuar...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -