- Advertisement -

TAG

pushtet

Si erdhi në pushtet Vladimir Putin nga bombardimet e ndërtesave ruse në vitin 1999?

David Satter, gazetari amerikan që kaloi dekada duke raportuar mbi politikën ruse para se të dëbohej, është nga njerëzit e parë që pretendoi se...

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Mbajtja e pushtetit ka errësuar çdo gjykim/ PDIU thirrje kryeministrit Rama për dialog: T’i kthehemi arsyes

Pas përplasjeve të protestuesve të ditës së sotme dhe policisë pranë disa KZAZ-ve në vend, ka reaguar edhe Partia Intregrim, Drejtësi dhe Unitet. Në një...

Fajin e kanë derrat!

Nga Osman Stafa Ligji i derrave tek “Ferma e Kafshëve” të George Orwell, thoshte pak a shumë: “Të gjitha kafshët janë të barabarta, por derrat...

U padit në Gjykatë nga deputetja e PS/ Salianji nxjerr fakte zyrtare ndaj kompanisë “Elcom”

Përfaqësuesi i PD, Ervin Salianji ka deklaruar sot se do të vazhdoj me denoncimin e aferave korruptive të ministrave dhe deputetëve të PS, pavarësisht...

300 policë dhe çanta antiplumb/ Doda-Ramës: I trembur për vdekje, po kapesh me thonj pas pushteti (film)

Pas vizitës së kryeministrit Edi Rama në Shkodër, pritjes me protesta që i bën qytetarët shkodranë dhe mbrojtja e tij me shumë forca policie...

Pushteti i karrigeve dhe pushteti i popullit

Nga Avni Nezaj Nuk mbahet pushteti me propagandë, sidmos në kohën e zhvillimeve të shpejta dhe të qarta integruese në BE apo struktura të tjera...

Në Shqipëri asgjë nuk kryhet pa u përlyer, pa patur miq, shokë dhe pushtet

Nga Marin Mema Shqipëria është një vend i bekuar nga perëndia, por i mallkuar nga politika!! Në një territor kaq të vogël sa jemi tkurrur,...

Në kohën e komunikimi pasiv dhe pushteti i errësirës

Nga Rea Shundi Pasiguria, përultësia dhe në fund dobësia në karakter janë vetëm rrjedhojë e ambientit që i zhvillon ato. Ky ambient duke i mbajtur njerëzit...

Pushteti i katërt në Shqipëri ka rënë, sot ka vetëm një emër: ERTV!

Nga Endrit Hoxhaj Pushteti i katërt në Shqipëri ka rënë me kohë, saktësisht ka rënë që nga viti 2013. Pushteti i katërt sot ka...

Latest news

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...
- Advertisement -