- Advertisement -

TAG

propagandë

Koncesionet që i lanë njerëzit në mes të borës/ Kel Demi: Në krye të vendit kemi shkërdhatat (film)

Një koncesion jepet nga qeveria, kur ajo është e pamundur të kryejë një shërbim të caktuar në një sektor të caktuar. Kjo e drejtë e...

Babai infermier i vdiq nga COVID-19, por ministrja i fshin komentin, se i bie ndesh propagandës

Doriani është djali i Pëllumb Maletaj, infermier në Spital që para pak ditësh vdiq nga COVID-19. Ministrja, e cila është “zemërthyer” po ia ngacmove sistemin...

Propaganda e Top Channel për inceneratorët, si u shtrembëruan faktet për mega aferën korruptive

Top Channel ka transmetuar një dokumentar për Inceneratorët, me një përpjekje qartazi propagandistike duke u munduar të rrëzojë akuzat e opozitës që e cilëson...

Më paska blerë Ilir Meta, por nuk e paskam ditur

Nga Enkel Demi Një nga këto profilet e fabrikës së shpifjes së Rilindjes më shkruante pak ditë më parë. Ndryshe nga mallkuesit e zakonshëm lajmësi...

Mjerimi/ Njerëzit në radhë për të blerë më lirë bukën bajate

Nga Namir Lapardhaja Qeveria fluturon në 3D, njerëzit zhyten në mjerim. Kjo foto dëshmon kontrastin e thellë mes propagandës fluturuese në 3D të qeverisë dhe jetës...

“Show propagandistik”, Pampuri: Rama gënjen, bën show me fatkeqësinë e qytetarëve

Ish deputetja e PD Orjola Pampuri ka hedhur akuza se sipas saj kryeministri Edi Rama po mashtron në lidhje me rindërtimin e Thumanës. Sipas saj...

Pandershëmria me fëmijët shqiptarë

Nga Erges Eskiu Shoqëritë priren, që investimin e tyre më të madh ta bëjnë tek fëmijët e tyre, për faktin se ata do jenë njerëzit,...

Shtëpia e Bardhë akuzon Zërin e Amerikës: Po forcon propagandën e Pekinit

Media e njohur amerikane, Zëri i Amerikës e cila financohet nga fondet publike, është kritikuar nga Shtëpia e Bardhë se po promovon propagandën e...

Ti i ke të gjitha, unë kam vetëm Fjalën

Në fakt, i ka të gjitha. Nuk ka njeri në këto dhera të Perëndimit e Lindjes që të ketë aq shumë pushtet sa ai. Ka...

Kinostudio e Përrenjasit? Ky rren edhe kur do të nxjerrë të tjerët gënjeshtarë

I është bërë sëmundje të gënjejë për çdo gjë, se nuk ka mundësi. Ankohet që aktivistët e Fondacionit Çamëria kanë çuar pako me ndihma në...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -