- Advertisement -

TAG

prokuroria e tiranes

Përcillet për në banesën e fundit Shkëlzen Qordja, mjekësia ligjore: Do shpëtonte nëse do mbërrinte shpejt në spital

Policia dhe Prokuroria e Tiranës kanë dërguar për ekpertizë automatikun MP5, me të cilën u vetvra gardisi Shkëlzen Qordja. Hetuesit kërkojnë të marrin përgjigje...

Tiranë, akuzohen 28 persona për shfrytëzim prostitucioni

Prokuroria e Tiranës ka dërguar për gjykim 28 persona të akuzuar për përfshirjen në një rrjet të gjerë prostitucioni, të cilët vepronin të organizuar...

Kanosi se do ju prishë shtëpitë militantëve të PS dhe LSI, policia çon në prokurori Xhelal Mziun

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kanosje ndaj kryebashkiakut të Kamzës Xhelal Mziu. Sipas njoftimit të policisë krybashkiaku nëpërmjet një portali informativ, ka kanosur...

Prokuroria pushon hetimet ndaj shetasit izraelit: Paisja nuk realizon përgjime

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për shtetasin izraelit Yoram Frig, i cili u ndalua disa ditë më parë në Aeroportin e Rinasit, pasi...

Grabitja e 3.2 milionë $ në Rinas, dërgohen për gjykim 6 policët privatë

Rreth 50 ditë pas vjedhjes së 3.2 milionë dollarëve që po transportoheshin për në Rinas, Prokuroria e Tiranës mbylli hetimet dhe dërgoi për gjykim...

Detaje të reja për grabitjen në Rinas/ Prokuroria: Shuma e vjedhur 3.2 milionë dollarë

Prokuroria e Tiranës jep detaje të reja për grabitjen që ndodhi ditë më parë në aksin që të çon drejt Rinasit Prokuroria ka theksuar se...

Rihapet dosja e Gjin Gjonit, por gjyqtari mbrohet me vendim gjykate

Çështja e pasurisë së gjyqtarit Gjin Gjoni është rihapur, pas mbërritjes në Shqipëri të dokumenteve të reja hetimore nga Gjermania dhe Franca. Megjithatë, hetimet...

Skandali me 5 mld lekë i hidrokarbureve, prokuroria kërkon burg për ish-drejtorin e Tatimeve në Tiranë

Prokuroria e Tiranës kërkon dënimin për 6 persona, të akuzuar si të përfshirë në skemën mashtruese “Fullpet”, e cila i ka shkaktuar shtetit një...

Mashtrim financiar me kromin, 3 biznesmenë në pranga

Prokuroria e Tiranës dhe Drejtoria e Hetimit Tatimor kanë zbuluar një skemë mashtruese financiare në fushën e kromit me një vlerë rreth 1 milion...

Latest news

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...
- Advertisement -