- Advertisement -

TAG

prokurorë

“U kërcënuan me jetë”, kreu i KLP: Tetë prokurorë kanë kërkuar mbrojtje

Kreu i KLP Alfred Balla ka zbuluar sot në raportimin në komisionin e ligjeve se gjatë vitit 2021, tetë prokurorë kanë kërkuar mbrojtje pasi...

Iu gjetën një sërë problemesh profesionale, prokuroja dërgohet për trajnim

Prokurorja e Shkodrës Marsida Frashëri, është përballur me një sërë problemesh ditën e sotme para trupës së KPK. Komision i gjeti asaj një sërë...

U konfirmua në detyrë, ONM rekomandon Komisonerët Publik të ankimojnë vendimin për prokuroren e Lushnjës

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit ka rekomanduar ditën e sotme Komisionerët Publikë për të ankimuar në KPA vendimin për rikonfirmimin në detyrë të prokurores së...

Ngjarjet kriminale, Çuçi: Prokurorë e gjyqtarë po lirojnë të dënuarit, do e ngremë në nivel tjetër policinë

Gjatë një konference për mediat, ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, nisur nga ngjarjet që kanë tronditur vendit ditëve të fundit. Ndërkohë Çuçi deklaroi, se përtej...

KPA merr vendimin për prokuroren Rabiana Halili, lihet 15 vite jashtë Drejtësisë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, vendosi ditën e sotme të lërë në fuqi vendimin e KPK-së në lidhje me prokuroren e Durrësit, Rabiana Halili. Në...

Sulmi ndaj Hotel Volorekës, shtyhet seanca për 3 të arrestuarit, shkak mungesa e prokurorëve

Shtyhet seanca gjyqësore për 3 të arrestuarit si autorë të dyshuar të sulmit ndaj hotel Volorekës në Pogradec. Gjyqi është shtyrë për Ervin Kalanë, Meard...

Dhanë dorëheqjen para vettingut/ KPK ndërpret procesin për prokuroren e Shkodrës dhe gjyqtaren e Tiranës, iu ndalon rikthimin në detyrë për 15 vite

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi ndërprerjen e procesit të rivlerësimit për gjyqtaren e Rrethit Gjyqësor Tiranë, Arjana Lico. Trupa e posaçme në KPK për...

Rama: Ja mesazhi që iu kemi çuar dje prokurorëve dhe gjyqtarëve të korruptuar

Kryeministri Edi Rama foli për operacionin “Forca e Ligjit”, të nisur në fillim të këtij muaji dhe që shënjestron pasuritë e personave të njohur...

Vigjilenca/ Edi Rama zbulon grupin e ri armiqësor të inxhinierëve

Me pak orë gjumë ose aspak u gdhi në televizor si ndodh rëndom këto ditë dhe i quajti gazetarët “lehaqen”, vetëm pse njëri prej...

Në pritje të vendimit për Saimir Tahirin/ Çfarë po bëjnë prokurorët brenda ambienteve të gjykatës (foto)

Vendimi për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm, ishte parashikuar të jepej në orën 16:00, por ndërkohë që kanë kaluar më shumë se tre orë...

Latest news

E nxehtë flakë, ja si shfaqet Erjona Sulejmani (FOTO)

Erjona Sulejmani këtë herë ka thyer të gjitha parashikimet lidhur me postimet e fundit. Së fundmi, bukuroshja e njohur ka bërë një postim në...

Provimet e Maturës/ Kushi: Ja si mund të veproni nëse s’jeni dakord me vlerësimin

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ditën e sotme ka dhënë një intervistë për Fax News ku ka folur lidhur me përgatitjet që po bëhen...

KLP hap rrugën për emërimin e 22 prokurorëve të rinj

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka hapur rrugën për emërimet e reja. Në mbledhjen e ditës së sotme u bë me dije se ka...

Zgjedhja e presidentit të ri, Salianji: Fundjava do të nxjerrë zbuluar lojën e pastër të Ramës

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka reaguar lidhu r me marrëveshjen e Alibeajt dhe Ballës për zgjedhjen e presidentit të ri. Ai është...

Kush është gjyqtarja që firmosi 32 arrestet e grupit kriminal (FOTO+EMRI)

Atalanta Zeqiraj është gjyqtarja që ka firmosur sot 32 arrestet ku u shkatërruar 8 grupet kriminale! Atalanta Zeqiraj e ka kaluar procesin e vettingut. Komisioneri...
- Advertisement -