- Advertisement -

TAG

prokuror

Sa pak, o SPAK!

Sa shumë mënyra për të vdekur: Duke gjallëruar si i vdekur Duke vdekëruar si i gjallë. Duke u ndeshur në fushë të betejës; Duke vrarë veten me gisht...

Komisioneri Publik kundër KPK: Të shkarkohet prokurori i Apelit në Durrës

Komisioneri Publik ankimoi ditën e sotme në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për rikonfirmimin në detyrë të...

Zbardhet pasuria e gjyqtares Shehaj, mori hua jashtë sistemit bankar dhe ka kredi të pashlyera

Zbardhen deklaratat e pasurisë të firmosura nga gjyqtarja Enerjeta Shehaj në 2016, e cila po synon një karrige në gjykatën e Lartë. Në deklaratat e...

Hidhet në erë me eksploziv makina e prokurorit në Vlorë, i njohur për hetimin e dosjeve të tokave në Zvërnec (foto)

Një makinë ka shpërthyer në mes të natës në Vlorë, në rrugën 28 Nëntori, rreth orës 02:50. Mësohet se makina është në pronësi të prokurorirt...

Atentati ndaj prokurorit Ndoja, Gjykata lë në burg Redjan Rrajan

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë sot vendimin për Redjan Rraja, të arrestuar në lidhje me atentatin në Shkozet ndaj prokurorit Arjan Ndoj. Ndaj...

Transferimi i “Dosjes 184” në Dibër/ Lubonja: Asnjë nuk guxon të hetojë atë dosje që mbrohet nga banditë

Analisti Fatos Lubonja e konsideroi shpalljen e moskompetencës së Prokurorisë së Krimeve të Rënda për dosjen e famshme "184" si lëvizje të qartë për...

Vrasja e Devi Kasmit, shtyhet gjyqi për ish komandon grek

Shtyhet sërish seanca gjyqësore për vrasjen e Devi Kasmit, shqiptari i cili u ekzekutua muaj më parë nga një shtetasi grek Eftimius Eftimiu, i...

Burri i Ermonela Felajt bëhet prokuror, Alibeaj: Antikushtetuese

Lidhur me emërimin si prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë në Tiranë të bashkëshortit të deputets socialiste, Ermonela Felaj, ish-deputeti i Partisë Demokratike,...

Prokurori italian: Mafia shqiptare e egër dhe aleate me Ndragheta-n

Prokurori italian i Catanzaro-s, Nicola Gratteri, thotë se mafia shqiptare është e fortë dhe po fiton terren. Duke folur për krimin dhe vepritmarin e paligjshme...

Prokurori belg: Bandat shqiptare rrënuan qytetin

Aktiviteti gjithmonë në rritje i bandave shqiptare ne Belgjike e veçanërisht në Brugge është bërë shqetësim i madh për autoritetet. Mediat vendase publikojnë alarmin e...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -