- Advertisement -

TAG

presidenti vucic

Zgjedhjet në Serbi/ Vuçiç zbulon datat dhe i bën thirrjen e fortë opozitës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka zbuluar datën e zgjedhjeve në Serbi për të cilat ka thënë se do të zhvillohen më 3 ose...

Instituti i njohur: Mini-shengeni e ktheu Serbinë qendër të zhvillimeve rajonale

Instituti i Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin ka publikuar sëfundmi një raport në lidhje me rolin e Serbisë në Ballkan si edhe raportin...

Eurodeputetja gjermane: Kosova është shumë e interesuar për marrëveshje me Serbinë

Eurodeputetja gjermane Viola von Cramon- Taubadel, e cila është edhe raportuesja e grupit parlamentar të Të gjelbërve/EFA për Kosovën, flet në një intervistë me...

Shkak për shtyrjen e negociatave/ Rama ra në grackën e Vuçiç, u investua për ndarjen e Kosovës

"Negociatat për Shqipërinë mund të mos hapen dhe kjo jo për shkak të situatës së brendshme, por për shkak se kryeministri Edi Rama u...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...
- Advertisement -