- Advertisement -

TAG

Presidenti Donald Trump

Shtëpia e Bardhë distancon Presidentin Biden nga gjyqi ndaj zotit Trump në Senat

Presidenti amerikan Joe Biden tha se ndërsa gjyqi kundër paraardhësit të tij është duke u zhvilluar në Senat, ai do të përqendrohet në lehtësimin...

Trump reagon pas certifikimit të Biden-it si president: Do ketë tranzicion të rregullt më 20 janar

Presidenti Donald Trump tha se "do të bëjë një tranzicion të rregullt në 20 janar" pasi Kongresi përfundoi numërimin e votave elektorale që vërtetuan fitoren...

Presidenti Trump thirrje për protestë: Stop vjedhjes së votave!

Pasi humbi zgjedhjet presidenciale përballë Joe Biden, presidenti Donald Trump ka ripërsëritur thirrjen për protesta. Trump iu ka bërë thirrje qytetarëve që t’i bashkohen...

Trump: E ardhmja do të tregojë kush do të qeveris

Presidenti Donald Trump në një konferencë shtypi në kopshtin e trëndafilave në Shtëpinë e Bardhë shprehet mbi Coronën, kurse zgjedhjet i përmend vetëm me...

Nëse dëshiron largimin e Ramës, duhet të godasësh Trump!

Reflektim! Nga Geni Nanaj Mendoj se është koha e duhur, që Opozita "e bashkuar", të bëjë një revizion të brendshëm në aspektin personal dhe të aftësive...

Melania Trump tërheq sërish vëmendjen, largon me forcë dorën e presidentit (Film)

Zonja e Parë, Melania Trump vihet sërish në vëmendje të mediave, për sjelljen e saj publike ndaj Presidentit Donald Trump. Në debatin e fundit presidencial...

Zyra e Presidentit Trump mohon intervistën e gazetës serbe

Zyra e Trump mohoi një raport në revistën e përjavshme serbe Nedeljnik se kandidati republikan për president Donald Trump ka lëshuar një falje për...

“Virusi kinez ka pllakosur Europën!”, Trump: Prodhojnë lajme false sikur po e menaxhojnë mirë

Presidenti amerikan Donald Trump thotë se Europa është pllakosur nga pandemia e koronavirsit, teksa shifrat e infektimeve ditore kanë arritur në nivele shqetësuese në...

Reuters: Trump rinis aktivitetin e fushatës zgjedhore, pas diagnostikimit me Covid-19

Presidenti Donald Trump do të rinisë aktivitetin e parë të fushatës zgjedhore të shtunën, hera e parë pas infektimit me Covid-19. Reuters raporton se Trump...

Covid-19 “zbarkon” në Shtëpinë e Bardhë, infektohet këshilltari kryesor i Donald Trump

Covid-19 është futur thellë në Shtëpinë e Bardhë. Stephen Miller, një nga këshilltarët kryesorë të presidentit Donald Trump ka rezultuar pozitiv me Covid. Ai u...

Latest news

Këshilli i Europës evidenton masakrën elektorale të 25 Prillit. Raporti karton i kuq për Qeverinë

Asambleja Parlamentare të Këshillit të Europës në lidhje me zgjedhjet në Shqipëri ka theksuar se raporti i KiE evidenton elementët e masakrës elektorale të...

Java Çame/ Sibora Bitri ja merr “Tumankuqes” (film)

Emisioni i sotëm i “ABC së Mëngjesit”  ka përfunduar ndryshe ku nuk kanë munguar as këngët popullore çame, duke qënë se edhe jemi në...

Shqipëria merr medalje argjendi/ Të dytët në botë për marrje ryshfeti, por mandati i tretë është premtues për vendin e parë

Sipas një raporti të Bankës Botërore dhe Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) Shqipëria ka arsye të krenohet, sepse ka bërë një përparim...

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon

As ankandet e Bankës së Shqipërisë për blerjen e euros nuk e kanë frenuar nënçmimin e monedhës europiane. Të hënën banka qendrore organizoi ankandin e...

Kërkon sot falje, Babis mbërrin në gjykatë me antiplumb, qytetarët në protestë: Kalbeni në burg!

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje. Me...
- Advertisement -