- Advertisement -

TAG

pozitiv

Silvio Berluskoni rezulton pozitiv me Covid-19

Ish-kryeministri i Italisë dhe ish-presidenti i Milanit, pronari aktual i Monza, Silvio Berlusconi, ka dalë pozitiv për COVID-19. Politikani dhe sipërmarrësi i njohur, manjati i...

I infektuar me Covid-19, të moshuarit nga Peqini i del përgjigja e tamponit pas vdekjes

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Peqin. Bëhet me dije se një i moshuar ka humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa përgjigjia...

Mbyllet Gjykata e Apelit në Vlorë, punonjësi rezulton pozitiv me Covid-19

Ditën e sotme një punonjës në Gjykatën e Apelit në Vlorë ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Kjo ka bërë që Gjykata e Apelit në Vlorë...

Vatër e re në Fier, pozitiv me Covid-19 babë e bir

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar ditën e sotme 9 raste të reja në Fier. Bëhet me dije se kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, babë e...

Foshnja 1-vjeç pozitiv me COVID-19, nëna në gjendje të rëndë

Një foshnjë vetëm 1 vjeç mësohet se ka rezultuar pozitiv me COVID-19, duke shënuar kësisoj moshën më të re të prekur nga koronavirusi në...

Presidenti brazilian rezulton sërish pozitiv në testin e dytë për Covid-19

Presidenti brazilian, Jai Bolsonaro ka rezultuar sërish pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë me dije vetë presidenti, i cili është shprehur se ka rezultuar...

Regjistrohet rasti i parë i murtajës bubonike në SHBA, ja si përhapet

Një ketër ka rezultuar pozitiv për plagën bubonike në Kolorado. Sipas zyrtarëve të Shëndetit, ketri është rasti i parë i murtajës në Qytetin e...

Deputeti i Kosovës rezulton pozitiv me Covid-19, ishte prezent në seancën plenare

Deputeti shqiptar i Kosovës, Rasim Selmanaj ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë me dije vetë ai përmes një shënimi në rrjetet sociale. Mediat...

Mjeku tek Urgjenca e Traumës infektohet me Covid-19, stafi kërkon t’iu bëhet tamponi

Një tjetër mjek shqiptar ka dalë pozitiv me koronavirus. Mësohet se është infektuar me virusin e rëndë një mjek tek Ugjrenca e Traumës. Menjëherë pas...

3 zyrtarë të lartë në Serbi dalin pozitiv me Covid 19, vetë-karantinohen

Mediat serbe sot kanë raportuar se Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq, ka dalë pozitiv për Covid-19. Gjuriq thuhet se u...

Latest news

Regjistrohen 3 raste të reja me koronavirus në Gjirokastër, mes tyre një nxënës shkolle

Raste të reja me koronavirus shfaqen në Gjirokastër. Mësohet se tre rastet u raportuan gjatë këtyre 24 orëve, ndërsa bëhet fjalë për një nxënës në...

“Kujdes me higjienën”, Kalo apel qytetarëve: Tendencë rizgjimi të rasteve me COVID-19 në vjeshtë

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo paralajmëron se vjeshta do të ketë një tendencë në rritje të rasteve me COVID-19. Kalo thekson se në këtë...

Naftëtarët e Ballshit paralajmërojnë grevë: Ministrja u tregua shumë arrogante me ne

Naftëtarët e Ballshit shohin grevën e urisë si alternative për zgjidhjen e situatës. Mësohet se kreu i Sindikatës se naftëtarëve të bashkuar, Sokol Dautaj ka...

Hoti: Asociacioni është temë e mbyllur për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar këtë të hënë se çështja e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është një temë...

Dy persona me Covid-19 tentojnë të kalojnë kufirin në Kakavijë, gjobiten me 700 mijë lekë

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka gjobitur dy persona nga Saranda me 700 mijë lekë në Gjirokastër pasi tentuan të kalojnë doganën e Kakavijës drejt tokës...
- Advertisement -