Silvio Berluskoni rezulton pozitiv me Covid-19

Duhet të lëçisni

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Ish-kryeministri i Italisë dhe ish-presidenti i Milanit, pronari aktual i Monza, Silvio Berlusconi, ka dalë pozitiv për COVID-19.

Politikani dhe sipërmarrësi i njohur, manjati i mediave italiane është asimptomatik dhe është vetë-izoluar në vilën e tij private në Arcore.

Lajmi u konfirmua nga mjeku i tij personal Alberto Zangrillo në Milano.

“Berlusconi u testua pozitiv pas një vizite të fundit në Sardenjë.”

Lajm disi shqetësues ky për familjarët dhe vetë Silvion, pasi për 1 muaj ai mbush 84 vjeç, duke e vendosur atë në kategorinë e personave me risk të lartë vdekshmërie. Megjithatë Berluskoni është asimptomatik dhe në gjendje jo të rënduar shëndetësore.

Rastet e koronavirusit kanë shënuar rritje në Itali javët e fundit, kryesisht midis njerëzve që vizituan destinacionin e Sardenjës.

Ishulli kishte relativisht pak raste krahasuar me pjesën tjetër të vendit gjatë muajve të dimrit, kur virusi ishte në kulmin e tij.

Pozitiv është konfirmuar dhe biznesmeni i njohur italian, shefi i Formula 1, Flavio Briatore. Disa ditë më parë Briatore dhe Berluskoni ishin bashkë dhe pa maska.

“Vizitë te një mik i veçantë. Unë erdha për të vizituar mikun tim presidentin. Unë e dua atë shumë “, thotë Flavio Briatore në një video të shkurtër të postuar në Instagram para se të dilte pozitiv për koronavirus.

Sipërmarrësi u takua me Silvio Berlusconin në Costa Smeralda.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...