- Advertisement -

TAG

Policia e Kukesit

Nuk e la të parakalonte, 40-vjeçari nga Kosova plagos me thikë bashkëkombasin

Policia e Kukësit ka arrestuar një 40-vjeçar, pasi ka tentuar të vrasë me thikë një person, banues në Fushë-Kosovë, duke e lenë të plagosur. Sipas...

Vodhën kasafortën e lokalit në Kukës, arrestohen dy vëllezërit

Policia e Kukësit ka arrestuar dy vëllezër të akuzuar si autorë të një vjedhje. Në pranga kanë rënë R. H., 30 vjeç  dhe E. H.,...

Armë pa leje dhe bimë narkotike, kapen dy persona në Kukës

Policia e Kukësit ka arrestuar dy persona, si autorë të dyshuar të tentativës për kultivim të bimëve narkotike dhe armëmbajtjes pa leje. Në kuadër të...

Kukës/ I kapën duke vjedhur naftë në 3 trajlera, arrestohen 2 persona, një shpallet në kërkim

Janë arrestuar në flagrancë 2 shtetas nga policia e Kukësit, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim për akuzën e vjedhjes. Policia e Kukësit raporton...

Kapen 15 klandestinë në Kukës, kishin destinacion Kosovën

Policia e Kukësit ka kapur 15 klandestinë me shtetësi kurde dhe siriane të cilët kishin destinacion Kosovën. Klandestinë u kapën tek ura e Drinit të...

Konfliktohet dhe i përplas me dashje makinën një personi, arrestohet 37 vjeçari në Kukës

Një 37 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Kukësit pasi pas një konflikti të çastit me një person i ka goditur me...

Shkëmbenin armë me drogë, arrestohen 4 të rinj në Qafë Shllak (film)

Katër persona janë vënë në prangat e Policisë së Kukësit pasi janë kapur duke shkëmbyer drogë me armë në Qafë Shllak. Mësohet se të arrestuarit...

Kukës, i moshuari kanos familjarët dhe djeg banesën me benzinë

Policia e Kukësit ka arrestuar një të moshuar 79 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj familjarëve si dhe ka djegur banesën me benzinë. Mësohet...

Prangosen dy doganierë dhe një shofer në Morinë për kontrabandë

Dy doganierë dhe një shofer furgoni ka rënë në pranga për kontrabandë. Policia e Kukësit ka arrestuar në flagrancë: G.Sh., 29 vjeç, banues në Shtiqen,...

Kukës, arrestohen 3 persona, tentuan të kalojnë ilegalisht në Kosovë 19 afganë

Tre persona janë arrestuar nga policia e Kukësit, pasi tentuan të kalonin në mënyrë ilegale 19 shtetas afganë. Në pranga u vunë këto shtetas...

Latest news

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...

Të vaksinuarit duhet të kenë disa privilegje, ja çfarë sugjeron ministri gjerman

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas ka thënë se "njerëzit e vaksinuar duhet të lejohen të ushtrojnë përsëri të drejtat themelore" duke përfshirë...
- Advertisement -