Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Prangosen dy doganierë dhe një shofer në Morinë për kontrabandë

Nga Ejona 0

Dy doganierë dhe një shofer furgoni ka rënë në pranga për kontrabandë.

Policia e Kukësit ka arrestuar në flagrancë: G.Sh., 29 vjeç, banues në Shtiqen, Kukës; H. B., 59 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë doganier në Doganën e Morinës; B. V., 47 vjeç, banues në Kukës, me detyrë doganier në Doganën e Morinës.

Arrestimi i shtetasit G. Sh., u bë pasi, në aksin rrugor Morinë – Kukës është ndaluar makina tip “Iveko” fugon mallrash, me drejtues shtetasin e mësipërm, i cili kishte të ngarkuara 267 pako lëndë plastike (materiale ndërtimi), pa dokumente shoqëruese.

Pas veprimeve hetimore rezultoi se ky shtetas ka hyrë nga Morina, pa kryer detyrimet doganore. Arrestimi i shtetasve H. B., dhe B. V., u bë pasi, duke qenë në detyrë, nuk kanë kryer veprimet për zhdoganimin e mallit.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej