- Advertisement -

TAG

kontrabandë

Kontrolli ndaj çamëve

Nga Kastriot Dervishi Nën regjimin internacionalist antikombëtar komunist, shqiptarët nga Çamëria së bashku me shqiptarët nga Kosova ishin ndër kategoritë më të prekura dhe më...

Ti nuk din as me ta lyp… (Përse Edi Rama nuk e pushton Francën?)

Nga Enkel Demi Këtë këngë i këndoi Franca Edi Ramës, udhëheqësit megalloman të Shqipërisë. Para do ditësh ky i fundit doli në një konferencë për...

Kapet në Han të Hotit kamioni i mbushur me 636 mijë paketa cigaresh kontrabandë, 1 miliardë lekë mall

Një kamion i mbushur me 636 mijë paketa ciagaresh pa pullë fiskale është ndaluar sot në pikën doganore të Hanit të Hotit dhe e...

Policia sekuestron në portin e Durrësit 500 celularë dhe një sasi rrobash, do futeshin kontrabandë

Sekuestrohen në portin e Durrësit 500 celularë të markave të fundit të cilët tentoheshin të futeshin në vendin tonë kontrabandë. Mëngjesin e sotëm, Policia Kufitare...

132 litra pesticide kontrabandë në Vlorë, nën pranga 2 personave

Dy persona janë arrestuar pasi kanë tentuar të kalojnë 132 litra pesticide kontrabandë. Në pranga kanë rënë Valter Azizaj dhe Vladimir Shehu. Konkretisht, në tragetin...

Mbante duhan kontrabandë, arrestohet 47 vjeçari shqiptar në Greqi

Një 47-vjeçar shqiptar është ndaluar ditën e sotme qytetin e Volosit nga policia greke për shpërndarje të duhanit kontrabandë. Policia i ka sekuestruar 3 pako...

Kontrabandoheshin pa pullë fiskale, sekuestrohen në Durrës 2500 koli cigare

Drejtoria e Hetimit Doganor sekuestroi 2494 koli cigaresh në Doganën e Durrësit, të cilat po transportoheshin kontrabandë. Sasia që u sekuestrua është 2494 koli, ose...

Aksion “blic” në Lezhë, arrestohen tre persona

Policia e Lezhës ka arrestuar tre persona, të cilë akuzohen për kontrabandë , vjedhje dhe armëmbajtje pa leje. Gjithashtu policia ka bllokuar në cilësinë e...

Fusnin mallra kontrabandë në Kakavijë/ Arrestohet doganieri dhe dy shtetas

Gjatë operacionit të koduar “Befasia” janë arrestuar në flagrancë tre shtetas, 1 prej të cilëve me detyrë doganier në Degën Doganore Kakavijë. Mësohet se dy...

Prangosen dy doganierë dhe një shofer në Morinë për kontrabandë

Dy doganierë dhe një shofer furgoni ka rënë në pranga për kontrabandë. Policia e Kukësit ka arrestuar në flagrancë: G.Sh., 29 vjeç, banues në Shtiqen,...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -