- Advertisement -

TAG

policia e korces

Detaje tronditëse nga ngjarja në Pogradec, vajza e paushqyer, disa ditë me nënën e vdekur në banesë

Policia e Korçës ka zbuluar detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmë në lagjen nr.3 të qytetit të Pogradecit, ku një...

Korçë/ Grabitën emigrantët dhe plagosën me thikë një prej tyre, dy të arrestuar

Policia e Korçës ka arrestuar dy persona të cilët akuzohen se kanë grabitur me dhunë 4 emigrantë të paligjshëm dhe u plagos me mjet...

Po transportonin 7 emigrantë kundrejt 300 eurove, prangosen 4 persona në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar 4 persona  të cilët akuzohen për transport të emigrantëve të paligjshëm. Në kuadër të operacionit të koduar “Perimetri”, është bërë...

Kapen 20 emigrantë në Korçë, arrestohen 3 të rinjtë që po i transportonin

Policia e Korçës ka arrestuar tre të rinj që po transportonin 20 emigrantë me një mjet tip “Rulotte”. Strukturat për Hetimin e Krimeve në Drejtorinë...

Arrestohen 3 të rinjë në Korçë, ishin në kërkim për vrasje në tentativë

Policia e Korçës ka arrestuar tre persona të cilit ishin në kërkim për vepra të ndryshme penale. Në pranga kanë rënë tre banues në qytetin...

Transportonin klandestine për 150 euro, arrestohen tre persona mes tyre një sirian

Policia e Korçës ka arrestuar tre persona të cilët ndihmonin klandestinën të kalonin në mënyrë të paligjshme kundrejt shpërblimit prej 150 euro secilit. Sipas policisë...

Plagosja e policit në Korcë, uniformat blu japin detajet: Agresori kishte dalë pa autorizim dhe ishte gjobitur

Policia e Korçës ka dhënë detaje në lidhje me ngjarjen e ndodhur në qytetin jug-lindor, ku një 48 vjecar ka plagosur një polic. Dyshohet se...

Korçë/ Arrestohet shqiptari i Kosovës, ishte ekspert mashtrimi

Policia e Korçës, në bashkëpunim me DVP Fier, finalizon operacionin policor të koduar “Koordinimi”, për kapjen e një shtetasi të shpallur në kërkim nga...

Qëlluan me armë zjarri drejt një banese, arrestohen dy persona në Korçë

Dy shtetas janë arrestuar nga policia e Korçës dhe shpall në kërkim një tjetër, të tre me precedent të mëparshëm penal, të dyshuar si...

Flet avokati i njërit prej punonjësve të arrestuar për vdekjen e 35-vjeçarit në Korçë: Prokuroria u nxitua

Policia e Korçës arrestoi dy persona të akuzuar si përgjegjës për vdekjen e 35-vjeçarit Elvis Josifi, teksa ishte duke punuar në një ndërtesë, ditën...

Latest news

510 raste të reja me Covid-19 dhe 20 viktima në Greqi

20 pacientë në Greqi kanë humbur jetën nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë 24 orëve të fundit rezultuan pozitiv 510 persona,...

Aksident në aksin Fushë Krujë-Kamzë, furgoni përfundon në kanal

Një aksident ka ndodhur  mbrëmjen e së shtunës në aksin Fushë Krujë-Kamzë, pranë fshatit Tapizë. Raportohet se në aksident u përfshinë një autovetur dhe...

Itali/ 16,310 raste pozitive për Covid-19 dhe 475 viktima në 24 orë

Italia ka regjistruar sot 16,310 raste pozitive për Covid-19. Autoritetet e Shëndetit në vend njoftuan po ashtu se brenda ditës humbën jetën si pasojë e...

14 viktima dhe 361 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

14 persona kanë humbur jetën nga Covid në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë orëve të fundit janë realizuar 2,176...

Letra e ambasadës franceze për Ramën, Basha: Sulmet ndaj BE dhe vendeve anëtare nuk mbulojnë dot dështimin e tij

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dënuar dhe i ka cilësuar të turpshme sulmet e Ramës ndaj BE dhe vendeve anëtare për vaksinën ndaj...
- Advertisement -