- Advertisement -

TAG

Paulin Sterkaj

Përplasjet për drejtorët rajonalë në Shkodër/ Rama mbledh nesër anëtarët e PS

Kryeministri Edi Rama ka shtyrë për të martën mbledhjen, të cilën e kishte parashikuar sot me deputetët dhe anëtarët e Partisë Socialiste, dega Shkodër. Një...

Stërkaj: Koncesionari mos lejojë kriminelët të hyjnë në Rinas

Nga Komisioni i Sigurisë, deputeti i PS Paulin Stërkaj në fjalën reagoi për grabitjen e ndodhur në Rinas. Stërkaj u shpreh se koncesionari duhet të...

Nga varrimi i nënës së Fatos Nanos, tek i vëllai i ish-deputetit të PS, Ndoka

Nga Alfred Peza Kam qenë reporter i ri i kronikës pranë gazetës “Koha Jonë” në dhjetorin e 22 viteve më parë, kur mu ngarkua të...

Debate për përgjimet në komisionin e  Sigurisë

Deputetët e PS-së bojkotojnë mbledhjes pas debatit me ata të LSI-së e PD-së Nënkryetari demokrat i Komisionit të Sigurisë, Flamur Noka, kërkon nga krerët e...

Komisioni i Sigurisë miraton ligjin për spiunët në administratë

Tre deputetë të mazhorancës kundër, Pjerin Ndreu: Marrin përparësi servilët e spiunët që janë me shumicë në Shqipëri Deputetët e mazhorancës janë kundër projektligjit të qeverisë...

Latest news

Basha pritet me brohoritje nga qytetarët në Korçë: Jemi 4 ditë para fitores tonë të madhe

Kreu i partisë Demokratike, Lulzim Basha këtë të mërkurë ka zhvilluar takim elektoral në Korçë. “Vetëm katër ditë na ndajë nga dita e madhe. Nga...

Murali i realizuar në Kosovë për Rita Orën, piktorja: Na ka shkruar familja e këngëtares (Film)

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka folur gjithmonë me krenari për origjinën e saj dhe madje në projektin e fundit “Bang” ajo...

Ky është turku që i ofroi para në këmbim të votës një 24-vjeçari në Vlorë

Ky është 23-vjeçari turk i cili është proceduar penalisht në gjendje të lirë sot në Vlorë për blerje të votës. Mësohet se Abdullagfur Balikçi është laborant dentar,...

Goditet banda kriminale në Shkodër, 4 të arrestuar

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar “Perash”, duke goditur një rast të tentativës për shitje të farave të kanabisit, me qëllim kultivimi, një...

David McAllister: Zgjedhjet e 25 prillit, vendimtare për demokracinë shqiptare!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një bisedë me Presidentin e PPE, Donald Tusk, dhe përfaqësues të tjerë të lartë të PPE. Gjatë...
- Advertisement -