- Advertisement -

TAG

papunesia

Dhjetra biznese drejt falimentit/ Kryemadhi pyet qeverinë: Po tani??? Merreni seriozisht…

Konstatimi i deputetes së LSI-së rrëzon të gjithë propagandën e kryeministrit për klimën e mirë që sipas tij, qeveria që ai drejton i ka...

Klosi: Punonjësit kanë kaluar testin e Brukselit mbi pritshmëritë

Peleshi: "Atë që nuk e ka bërë politika shqiptare duket se ka arritur ta bëjë administrata shqiptare e cila ka mbërritur tashmë në finishin...

Të papunët humbasin besimin te zyrat e punës, bien deklarimet

Numri i punëkërkuesve të papunë të regjistruar në tremujorin e tretë 2016 është 24,6% më i ulët se sa në të njëjtin tremujor të...

A na duhet një tjetër parti e qendrës së majtë?

Nga Anjeza Xhaferaj Lajmi i krijimit të një partie të re prej Ben Blushit kish kohë që pritej. Shpeshherë në kundërshti me kryetarin e partisë...

BE: Duhet të ulet papunësia dhe borxhet

 Synimet kryesore të reformave ekonomike 2017-2019 do të jenë konsolidimi fiskal dhe ristrukturimi ekonomik . Hartimi i këtij dokumenti i cili synon rritjen e konkurueshmërisë,...

INSTAT: Një në tre të rinj i papunë

Në 2015 Shqipëria kishte 223.864 të papunë   Gjatë vitit 2015 numri i të papunëve në Shqipëri është 223.864 persona. Shifrat u bënë të ditura në...

Klosi: Shifrat e INSTAT për papunësinë janë të pasakta

Ministri i Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi, nuk i përfill shifrat e INSTAT për papunësinë. Sipas Klosit, metodologjia e INSTAT nuk është më ë sakta...

Hashimit i kanë nisur një letër

Nga Daniel Serwer* I dashur Hashim, Urime! Ishit i privilegjuar që drejtuat qeverinë për gjashtë vjet, përfshirë edhe gjatë pavarësisë. Keni shërbyer si ministër i Jashtëm...

BSH: Rritja ekonomike nuk u përkthye në rritje të punësimit

  Raporti i politikës monetare: Norma e papunësisë qëndroi në nivelin 17.5% në tremujorin e tretë të vitit, duke shënuar një rritje të lehtë në...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -