- Advertisement -

TAG

pandemia e COVID-19

Ministri gjerman jep lajmin e madh: Nëse nuk do ketë variante të reja, në pranverë e mbyllim kapitullin me këtë virus

Sipas Ministrit të Shëndetësisë Jens Spahn, pandemia e Covid mund të përfundojë në pranverën e vitit 2022. Tagesschau shkruan se gjatë një interviste Spahn...

Siguruesit e jetës po paguajnë faturën e shtimit të vdekjeve

Pandemia e Covid-19 ndikoi në një rritje të fortë të numrit të vdekjeve në Shqipëri. Për vitin e kaluar, Instat raportoi rreth 6 mijë vdekje...

Kalimi për në Greqi nga Kapshtica i bllokuar deri më 19 prill, hyrja në Shqipëri për të gjithë shtetasit dhe mjetet

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë, Stacioni i Policisë Kufitare Kapshticë njoftojnë shtyrjen e bllokimit të kalimit në Kapshticë, për shkak të pandemisë...

OBSH: Pandemia e COVID-19 përfundon në fillim të 2022

Drejtori për Europën i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Hans Kluge, u shpreh se pandemia e koronavirusit do të përfundojë në fillim të vitit 2022. Në...

Të dhënat e INSTAT: Ekonomia shqiptare ka humbur të paktën 1 miliard euro nga pandemia për 9 mujorin

Pandemia e Covid-19 ia ka dhënë një goditje të fortë ekonomisë këtë vit, me humbjet që sa vijnë e shtohen. Sipas INSTAT, ekonomia ra me...

BE-ja ndihmon Kosovën me mbi 24 milionë euro

Bashkimi Evropian e ka proceduar pagesën prej 24.05 milionë eurosh për të ndihmuar Kosovën në zbutjen e ndikimit të pandemisë së COVID-19 pastaj për...

Pandemia e Covid-19, BE akordon 103.3 mln euro për rikuperimin ekonomik të Shqipërisë

Bashkimi Europian i ka akorduar Shqipërisë një paketë prej 103.3 milion € për të mbështetur e vendit. Kjo paketë ofron asistencë për të adresuar...

Rritja e rasteve të reja me Covid-19, Gjykata e Tiranës pezullon gjyqet për dy javë

Për shkak të situatës me pandeminë e Covid-19, Gjykata e Tiranës njoftoi sot pezullimin e punës. Në vendimin e firmosur nga kryetari i Këshillit Petrit...

Pandemia e Covid-19 rrit ndjeshëm “dembelizmin” në Lezhë, Elbasan, Shkodër dhe Berat

Pandemia ka nxitur “dembelizmin” në shumë qytete të vendit. Në qarqet e Lezhës, Durrësit, Shkodrës, Elbasanit dhe Beratit, popullsia në grupmoshën 15-65 vjeç, që...

Mjeku thirrje Komitetit Teknik: S’ka më vende në spitale, presin që të shërohet ose të vdesë dikush

Mjeku i Urgjencës Kombëtare, Ilir Allkja i ka bërë thirrje Komitetit Teknik të Ekspertëve, që të reagojnë sa më parë sa i takon shtimit...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -