- Advertisement -

TAG

Pandeli Majko

Me mretin e pajdhaqeve

Duket qeveritarët e paskan detyrë partie të ndihmojnë biznesin e Nusretit. Dikur dhe Pandi Majko shijonte gatimet e turkut të mirënjohur, teksa i fliste për...

Humbi jetën gjatë luftës në Kosovë, ministri Majko zbulon amanetin e 17-vjeçares që u vra nga serbët

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko ka risjellë në vëmendje historinë e një 17-vjeçare, e cila humbi jetën gjatë luftës në Kosovë. Përmes një postimi në...

Pandeli Majko merr tender për të rritur like-t në facebook

Në një kohë kur teknologjia e përcjellë informacionin në kohë reale tek njerëzit, shumë kompani private shpenzojnë para nga portofoli i tyre nanciar për...

Pandi Majko: Nuk fola për Teatrin, se operova gojën… Po sikur të shprehej me shkrim? (film)

Pandeli Majko, nganjëherë kritik me Edi Ramën për shembjen e teatrit, ka thyer ccdo parashikim, kur shpjegoi arsyen përse nuk reagoi, kur teatri u shemb. Ministri...

Prishja e Teatrit Kombëtar/ Pandeli Majko: Qëndrimi im nuk ka ndryshuar, është më i “vjetër” se sa…

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, ka reaguar për debatin e ashpër të ditëve të fundit mbi prishjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin...

Emigrantët e mbetur në kufi, Enkel Demi thirrje Pandeli Majkos: Qeveria mund të çmendet, por ai JO! (film)

Gazetari Enkel Demi ndërsa bënte mbylljen e programit ABC-ja e mëngjesit ka bërë një thirrje për qeverinë shqiptare, konkretisht për Ministrin e Diasporës Pandeli...

Padia e Ramës për Haradinaj/ Pandi Majko: Vllau si shkjau! (film)

“Ne jemi vllau dhe vllau edhe falenderohet, edhe nuk falenderohet. Po a të mërzit ndonjëherë vllau? Edhe të mërzit, prandaj është vëlla. Si i...

Majko: Duhet të qëndrojmë në krah të Malit të Zi

Tensionet e krijuara mes Serbisë dhe Malit të Zi janë komentuar nga disa politika opozitare në Shqipëri. Lëvizja Socialiste për Integrim deklaroi se dënon sulmin...

Mini Shengeni/ Si ka mundësi që Pandeli Majko ka qepur gojën?

Në të njëjtën ditë që Edi Rama fliste për vëllazërim mes shqiptarëve dhe serbëve, ministri i Jashtëm serb i ankohej homologut rus, Sergei Lavrov...

Zbardhet debati në Kryesinë e PS, Xhafaj e Majko dalin kundër Ramës

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, dhe ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, e kanë vënë në siklet Kryeministrin Rama, kur i kërkuan dje që Kryesia...

Latest news

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...

Koalicioni ‘Aleanca për ndryshim’/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Nga Lulzim Basha Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më...
- Advertisement -