- Advertisement -

TAG

panair

Në panairin e gjallë të punës

Duhet me plotësu' edhe CV-në për këtë punë kaq të vyer.

“Shkëlqimi” dhe rënia e panaireve të punësimit…

Nga Kujtim Xhaja Të sapodiplomuar, të sapodalë nga auditoret e universitetit, plot me energji mijëra të rinj dhe të reja shqiptare, çdo ditë janë në...

Ju kujtohet torta e pavarësisë? Diçka e ngjashme ndodhi sot (film)

A ju kujtohet torta e 100-vjetorit të Pavarësisë në Sheshin “Skënderbej”, kur qindja njerëz, me xhupa, duar, tepsi, legena, uturakë e govata, iu turrën...

Panairi apo funerali i librit

Nga Ergys Mërtiri Panairi i librit po vjen më i varfër se kurrë. Gjatë këtij viti ka më pak tituj të rinj, më pak shtëpi...

Himara nuk shkon dot në Kretë

Nga Skënder Minxhozi Situata në Himarë i ngjan një panairi tipik “skizofrenie ballkanike”. Gjen aty gjithçka: plane urbanizimi, shembje ndëtimesh të paligjshme, deklarata patriotiko-politike minoritarësh...

Latest news

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Rritet numri i rasteve, 6 të vdekur nga Covid në vend

Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit është rritur me 48 më shumë krahasuar me një ditë më parë. Ministria e...

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.
- Advertisement -