- Advertisement -

TAG

ortodoks

“Gjyqtarët ortodoks kanë kaluar vetingun, ndërsa “Ballistët” nuk e kanë kaluar”, avokati ngre dyshimet: Si ka mundësi

Avokati Kujtim Cakrani në një shënim në mediat sociale, ka ngritur disa pyetje në mënyrën sesi po funksionon procesi i vettingut për shkarkimin e...

Skandali/ Tufës së denigruesëve të Skënderbeut i shtohet grekofoni Paskal Milo: Gjergj Kastrioti është sllav?! (film)

Paskal Milo në një debat televiziv duke diskutuar për një ndër figurat më të mëdha shqiptare Gjergj Kastrioti Skënderbeu ka thënë që duhet ta...

Kisha Ortodokse Serbe është ISIS-i i Ballkanit

Nga Mevi Rafuna Rrugët dje ishin bllokuar për të pritur pelegrinazhin serbë në betejën e tyre të humbur. Siguria ishte në maksimum, për t'i dhënë hapsirë...

Skënderbeu na përket të gjithëve, lindi ortodoks, u rrit mysliman e vijoi si i krishterë

Nga Ardit Bido Shoh sot mediat online që janë "habitur" e "provokuar" që dikush ka thënë se Skënderbeu ka lindur ortodoks. Skënderbeu ka lindur në një...

Krishtlindja ortodokse, kleri serb në Shkodër: Kosova është Serbi

Besimtarët ortodoks serb dhe malazez në Shkodër kremtojnë meshën e Krishtlindjes në kishën e “Vrakës”. Mesha u drejtua nga kleriku Radomir Nikçevic. “Histori e vjetër...

Faik Konica ishte mysliman, katolik, ortodoks dhe në fund u bë ateist

Nga Ismail Kadare Faik Konica ishte vërtetë një figurë e pazakontë. Mjafton vetëm larmia e formimit të tij kulturor, bredhjet dhe ikjet nga një universitet...

Latest news

Albin Kurti për garancinë e lirimit të krerëve të UÇK-së: S’më takon mua të marr kësi hesapesh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë ku ka miratuar programin Qeverisë, ka folur për çështjen...

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...
- Advertisement -