- Advertisement -

TAG

ora policore

Ndryshon ora policore, miratohen masat e reja në Kosovë

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja kundër Covid-19. Sipas njoftimit të Qeverisë, maska do të vazhdojë që të jetë e detyrueshme për...

Ndryshon ora policore? Komiteti i Ekspertëve: Ka pasur një përkeqësim por masat nuk do të ndryshojnë

Komitetit Teknik të Ekspertëve ditën e sotme ka njoftuar se masat shtrënguese për parandalimin e Covid-19, nuk do të ndryshojnë. Sipas zv.ministres së Shëndetësisë, Mira...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Shërbimet e Policisë vijojnë monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu...

Ora Policore, Përfaqësuesit e Biznesit Vlorë takim me shefin e Komisariatit: Po na detyroni t’i themi turistëve ikni në Prishtinë, njerëzit nuk duan vetëm...

Disa përfaqësues të bizneseve të Vlorës kane zhvilluar një takim ditën e sotme me shefin e Komisariatit Vlorë, për të folur mbi zgjatjen e...

Përshkallëzohet protesta për orën policore, mbyllen një pjesë e bizneseve në Lungomare

Një natë pas protestës simbolike me himnin kombëtar në sfond, pronarët e bizneseve në Lungomaren e Vlorës kanë ndërmarrë një tjetër hap. Paraditen e...

Vendimi, Hiqen maskat, shkurtohet ora policore

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet...

Ndryshon ora policore, Komiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat e reja

Manastirliu: Viti i fundit ka qenë një vit mjaft sfidues për shoqërinë dhe sistemin shëndetësor. Vlerësojmë që këshillat e Komitetit të Ekspertëve kanë qënë...

Kosova në karantinë, qytetarët dynden drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën

Ashpërsimi i masave kufizuese anti Covid në Kosovë ka bërë që qytetarët të kthejnë kokën nga Shqipëria për të kaluar fundjavën. Pas masave të reja...

Provat në SHBA: AstraZeneca e sigurt dhe 79% e efektshme kundër COVID

Provat në Shtetet e Bashkuara tregojnë se vaksina AstraZeneca është e sigurt dhe 79% e efektshme kundër koronavirusit, sipas Universitetit britanik të Oksfordit, partner...

Ashpërsim i masave kundër COVID-19? Mblidhet sot Komiteti Teknik i Ekspertëve

Në kuadër të situatës së krijuar nga  Covid, pritet që mesditën e kësaj të enjte të mblidhet Komiteti teknik i Ekspertëve . Komiteti Teknik i...

Latest news

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...

Vrasja e Xhuliana Topallit, babai: Unë askënd s’kam për të falur, drejtësia le të veprojë

Babai i 40- vjeçares Xhuljana Topalli që u vra para syve të tij nga ish- bashkëshorti Niko Hila ka deklaruar se nuk ka për...

Vendimet e KLP, zgjatet me 3 muaj mandati i 6 prokurorëve (EMRAT)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot, më 24.01.2022, mbledhjen plenare të radhës në praninë e 10 (dhjetë) anëtarëve, në mungesë për arsye shëndetësore,...

Të shtëna me armë brenda një universiteti, një viktimë dhe 3 të plagosur, autori vret veten

Një sulm me armë është raportuar në një Universitet në Gjermani. Raportohet se një student është vrarë dhe tre të tjerë kanë mbetur të...

Dështon Veliaj, zgjidhet kryetari i ri i Shoqatës Tirana

Kryetari i ri i Shoqatës së Futbollit Tirana është zgjedhur, Krenar Alimehmeti, në zgjedhjet që u mbajtën pasditen e sotme në ambientet e FSHF. Alimehmeti...
- Advertisement -