- Advertisement -

TAG

Operacioni Forca e Ligjit (OFL)

Të dënuar për vepra të renda, OFL u dërgon formularin 3 personave

Operacioni Forca e LIgjit u ka dërguar formularin e vetëdeklarimit tre personave. Bëhet me dije se formulari u është dërguar: Petrit Merja, Kreshnik Spahiu, Aleks...

OFL në Korçë, i dërgon formularin katër të dënuarve për vrasje dhe trafik droge

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda,...

OFL i dërgon formularin për vetëdeklarim të pasurisë, Dritan Dajtit

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon operacioni Forca e Ligjit, për dërgimin e kërkesave për...

Në makinë me Arjan Ndojin, sekuestrohet automjeti i blinduar i “Rrumit të Sukthit”

Në kuadër të Operacionit Forca e Ligjit, policia ka sekuestruar edhe automjetin e blinduar të Landi Muharremit, i njohur ndryshe edhe si Rrumi i...

OFL i bllokon makinat e blinduara Durim Bamit dhe Saimir Taullaut

Policia e shtetit njofton se në vijim të operacionit “Forca e Ligjit” tre “të fortëve” Dashamir Gjokës , Saimir Taullaut dhe Durim Bamit u...

OFL zbulon dy kriminelët e radhës, të dënuar për drogë e organizatë kriminale

Ditën e sotme, Operacioni “Forca e Ligjit”, njofton se ka futur në “rrethin e kuq” dy persona të tjerë, të dënuar për trafik droge...

Sot u paralajmëruan për pasurinë, avokati i Lul Berishës thotë që s’ka asnjë “letër” nga policia

Operacioni Forca e Ligjit ditën e sotme u ka nisur formularin për deklarimin e pasurinë, Lulzim Berishës, ish-kreu i bandës së Durrësit dhe Ardian...

Operacion “blic” në Shkodër, policia mësyn familjet Bajri dhe Doçi

Forca e Ligjit ka nisur aksionin për sekuestrimin e pasurive të paligjshme në qytetin e Shkodrës. Sipas policisë së Shtetit në shenjestër do të jenë...

Rama: Reagimet ndaj paketës Anti-KÇK, idiotike. Ata s’kanë parë gjë akoma

Kryeministri Edi Rama i cilëson idiotike të gjitha reagimet ndaj paketës ligjore Anti-KÇK. Përmes një statusi në "Twitter", Rama deklaron se është një nga paketat...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -